Home 2017 September 14

Daily Archives: 14 September, 2017

Pamje të rënda/ Policia tërheq zvarrë nënën e të miturit në Shkozë, shihni reagimin...

Video që shihni më poshtë tregon një fëmijë të mitur që qan dhe lutet tek policia për të mos  shoqëruar nënën e tij. Ngjarja ka...

Mark Gjonaj fiton garën e demokratëve për në Këshillin e New York-ut

Kandidati për Këshillin e Bashkisë së Nju Jorkut, Mark Gjonaj, fitoi mbrëmë një garë të rëndësishme mes demokratëve në zgjedhjet për një qark të...

Ministri grek i Mbrojtjes: Rama deklarata provokuese ndaj Greqisë

Ministri grek i Mbrojtjes, Panos Kammenos deklaron se Edi Rama po provokon Greqinë me deklarata që shkojnë kundër fqinjësisë së mirë, por edhe interesit...

Cilat qenë mesazhet e Sali Berishës? Nga Blendi Fevziu

Sali Berisha ka folur dje për herë të parë direkt që nga koha kur debati i brendshëm ka mbërthyer partinë më të madhe të...

Zbulohet baza e falsifikimit të dokumenteve të identitetit, dy persona arrestohen

Dy persona u arrestuan sot nga policia dhe akuzohen për falsifikim të mjeteve të identifikimit. Sakaq një i tretë është shpallur në kërkim. Sektori për...

Intervista e papublikuar/ Putini tregon sekretet: Si u largova nga KGB, jeta në shtëpinë...

Në qershor të 1991, Presidenti i ardhshëm rus Vladimir Putin shkoi të punojë për kryebashkiakun e Leningradit: ishte Shef i Komitetit për Marrëdhëniet e...

Protesta në Shkozë, Edi Ramës i bllokojnë rrugën për në shtëpi

Një grup qytetarësh që protestojnë kundër Bashkisë së Tiranës bllokuan sot urën e Shkozës ku parimisht kalon edhe kryeministri per te shkuar ne shtepi. Ne...

Gazetari letër publike doktor Berishës/E vërtëta për Sokolin dhe Lulin që ti meriton

Nga Elvi Fundo Zgjodha një mënyrë publike për t’ju drejtuar një letër me argumenta dhe fakte konkrete, pas një interviste që dhatë dje tek kolegu...

Fevziu -Pekës: Pse nuk e di Berisha që Rama nuk ka pasur shtëpi prej...

Në fillim të emisionit Opinion, dje, Blendi Fevziu ka lëshuar një batutë në adresë të kryeministrit shqiptar, Edi Rama pikërisht përgjatë momentit kur pyeti...

A “vdiq” pazari Basha-Rama?!

Nga Qamil Xhani. Fjalimi i parë i Lulzim Bashës si kryetar i Partisë Demokratike në Parlament mund të quhet dhe akti i parë publik i...