Home 2017 September 21

Daily Archives: 21 September, 2017

Ligji i ri, Ata që mbajnë qen, do t’i regjistroni si armë

Nuk kanë qenë të pakta ngjarjet kur qen të rrezikshëm kanë sulmuar qytetarët. Në shumë raste qentë lëvizin në ambiente publike pa maska, apo...

Erdogan: BE na ka gënjyer, kemi 54 vjet që presim

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan, duke folur në Forumin Global Afarist Bloomberg ka sulmuar ashpër Bashkimin Europian, teksa tha se vendi i tij...

Perplaset Jemin Gjana me Valbona Mezinin

Sipas burimeve te Medias mbledhja e Kryesisë që ka nisur sot pasdite ka degjeneruar në debate të ashpra deri në kufijtë e përplasjes fizike...

“Dora tjetër” për ata që duan të ikin nga ky vend… Nga Luela Myftari

Manuel Bravo mbërriti në Angli së bashku me të birin. Ishte refugjat. Anglia vendosi ta kthente në atdhe. Ai nuk donte, për të ardhmen...

Prandaj duhen dy gra. Nga Gerina Mullaj

Në do të njohësh karakterin e një burri të pushtetshëm shiko si trajton familjen por nëse do të njohësh personalitetin e tij shiko si...

Disa përse në lidhje me mbledhjen e të ardhurave tatimore në katër vitet e...

Analistë të ndryshëm (vendas dhe të huaj), në lidhje me administrimin e legjislacionit tatimor në Republikën e Shqipërisë, kanë veçuar tiparet e mëposhtme: mosdeklarimin...

Shqiptarët, si peng i retorikës stereotipe për pushtet

Nga Azem Parllaku Prej gati tre dekadash Shqipëria si shtet, e shqiptarët si popull ndodhen në kulmin e degjenerimit, korrupsionit dhe shthurjes historike. Politika për...

Sekretari i FRPD-së shpërthen kundër Bashës

Sekretari i burimeve njerëzore në FRPD, Indrit Hoxha i cili vjen nga shtresa e të përndjekurve politikë ka ironizuar kryetarin e PD-së Lulzim Basha...