Home 2017 September 22

Daily Archives: 22 September, 2017

Ja niveli arsimor i emigrantëve shqiptar në Greqi !

Një interes të veçantë janë të dhënat për nivelin arsimor të emigrantëve në përgjithësi që jetojnë në Greqi, por akoma më shumë interes ka...

Skandal nuk janë përgjigjet, por pyetjet e bera nga Komisioni

Nga Mentor Kikia Në media e rrjete sociale sot po gajasen të gjithë. Pedagogë që vijnë nga radhët e juristëve dhe që garojnë për anëtarë...

Përgjimi në PD/Bushati sulmon Lelën: Përgënjeshtro lajmin ose shihemi në gjyq

Endira Bushati, ish-kryetarja e AMA-s dhe kundershtare e deklaruar e Lulzim Bashes, ka reaguar pasi u akuzua te portali Politiko.al se ajo ishte përgjuesja...

Kush është Gent Arbana?

Nga Ilir Demalia Dje në emisionin "Të paekspozuarit", Fatos Lubonja solli pseudonimin ideologjik të Ismail Kadares. Ky pseudonim është thënë edhe më parë dhe, nuk...

Rreziku nga “tregtimi” i Asociacionit me Ushtrinë e Kosovës, real!

Nga Fadil Maloku 1. Në Marrëveshjen e 19 prillit 2013 (midis Kosovës dhe Serbisë), Gjykata Kushtetuese ka konfirmuar që 23 nene të Kushtetutës sonë, NUK...

Njihuni me shqiptaren që drejtonte xhepistët në Athinë (VIDEO)

Fatmira Cami, 32 vjeçarja shqiptare, së bashku me një bashkëkombës të vet drejtonte “ushtrinë” e hajdutëve të kapur ditë më parë në Greqi. Policia greke...

Artan Fuga i përgjigjet UET-së së Çilit: Tani ka ngelur vetëm pastruesja të dali...

Nga Artan Fuga Përse nuk i përgjigjem replikës të z. Selami Xhepa? ———- Dje në median e shkruar z. Selami Xhepa, që paraqitet si President i Fondacionit...

Deputeti i PD “i përvishet” atyre që përgjuan mbledhjen e Kryesisë: Turp i vërtetë

Deputeti i PD Tritan Shehu, ka komentuar mbledhjen e Kryesisë së PD e cila një ditë më parë u shoqërua me debate dhe tensione,...

”Gjaku i artë”/ Vetëm 43 persona në botë e kanë këtë grup gjaku, nuk...

Përveç tetë llojeve të zakonshme të gjakut, ekzistojnë edhe disa lloje tjera të gjakut të cilat janë tejet të rralla. Rreth 160 nga 342...

Dylgjeri pyet Gudar Beqiraj: A te punon…

Nga Ylli Dylgjeri Na thuaj një fjalë o shkencëtar! Na thuaj një fjalë o Gudar! Një gur i madh thonë na vjen vërdallë. Do përplaset të...