Home KRYESORE Rrogozhinë, banorët protestë kundër ndërtimit të landfillit pranë Gosës. atje edhe Jamarbër...

Rrogozhinë, banorët protestë kundër ndërtimit të landfillit pranë Gosës. atje edhe Jamarbër Malltezi

0

Dhjetëra banorë të Rrogozhinës janë mbledhur në protestë para bashkisë së qytetit mëngjesin e sotëm. Ata kundërshtojnë projektin e landfillit që do të ndërtohet pranë Gosës.

Kësaj proteste kundër ndërtimit të landfillit i është bashkuar edhe Jamarbër Malltezi.

Teksa protestojnë para bashkisë së Rrogozhinës, banorët kërkojnë takim me kryetarin e këtij institucioni në mënyrë që t’i shprehin shqetësimet dhe pretendimet e tyre.360grade.al/

Share:
Reklama juaj