Home 2017 October 1

Daily Archives: 1 October, 2017

Vasili: Paratë po ikin, ekonomia po rrënohet dhe shkollëpaku (Rama) argaliset me call center

Nga Edi Rama Banka e Shqipërisë raporton se bankat shqiptare po kreditojnë masivisht jo bizneset në Shqipëri, por bizneset në Kosovë, Maqedoni, Turqi dhe jo...

Danilo Zeka, primabalerini i Greqisë, i ftuari special i Gugës.

Pas suksesit të padisikutueshëm të eventit kulturor artistik verën që sapo lam pas, të titulluar "Balkan Soul" regjisori e producenti Sokol Guga po punon...

Shpërthen gazetari Bledian Koka: I Love Shqipëria… Avokati i PS-se në KQZ, është edhe...

Gazetari i njohur Bledian Koka ka me tone ironike treguar një fakt të trishtë për cështjen e Elbasanit, ku Zv Drejtori i Policisë në...

Atentat në Vlorë, dyshohet për dy të plagosur!

Raportohet se dy persona dyshohet se kanë mbetur të plagosur nga një atentat i ndodhur pak minuta më parë në Vlorë. Sipas të dhënave të...

A nuk “këndon” bukur Eranda Libohova edhe nëpërmjet fotosh?

PS: Fotot janë marre ne rrjet dhe përzgjedhur ne mënyre kazuale!

“S’kam ku t’i çoj lekët”: këngëtarja e njohur shqiptare sqaron deklaratën e bujshme!

Pak kohë më parë deklarata e këngëtares Eranda Libohovës në një emision ku u shpreh se nuk kishte ku t'i çonte paratë, bëri bujë...

Foto/ “Kemi marrëdhënie treshe”, thotë gazetari në emision!

I ftuar në studion e emisionit ‘Pop Culture’ në ‘Top Channel’, moderatori Bledi Strakosha nuk ngurroi të fliste edhe për jetën e tij private,...

Deputeti i Vlorës sheh fukarallëkun ne zonën e tij elektorale, e premton se do...

Nga Fate Velaj ...përpara pak kohësh, gjatë një "inspektimi" në zonën time elektorale, hyra dhe tek kjo shtëpi në Panaja, të cilën e gjeta gati...

Flet CIA: Ja si ishte i organizuar shërbimi sekret prej 10 mijë personash në...

CIA ka dhënë detaje se si ishte i organizuar spiunazhi shqiptar më 1950. Përmes disa dokumenteve të deklasifikuara, amerikanët bëjnë një panoramë të të...

Fragment rruge… Nga Irma Kurti

Ti largohesh ngadalë në udhën e gjatë, era luan e shkujdesur me flokët e tu, të shikoj, siç shikohet një kalimtar unë, që për ato flokë çmendesha...