Home 2017 October 2

Daily Archives: 2 October, 2017

NO COMMENT! MUNGON MARREVESHJA MIDIS QEVERISE DHE FMN-se…

Respublica Me skepticizëm nga FMN shihet edhe strategjia e investimeve përmes Partneritet Publik Privat, ose dhënia e shërbimeve me konçesion. Programi ambicioz i autoriteteve për investime...

Shkrimtarja, Edi Rames & Kumbaros: Amaneti i Robert Elsie: Dua të prehem në Shqipëri!

Nga Flutura Acka Zonja Mirela Kumbaro, Ministre e Kulturës, Zoti Edi Rama, Kryeministër i Shqipërisë Robert Elsie dëshironte të prehej në Shqipëri, bëjeni të mundur këtë! Dhe...

Petrit Vasili: FMN rrëzon koncesionet e Kryeministrit.

FMN foli qartë, që koncesionet janë "rrezik domethënës fiskal" për ekonominë e vendit. Duhen ndalur sa më parë koncesionet, kjo zgjedhë e tmerrshme, që për...

Ju Sfidoj! Nga Jeta Katro.

Rigerta Loku, vajza nga Rubiku, e studiuar në universitetin La Sapienza te Romës dhe e specializuar për mardhënie ndërkombëtare në Itali, që nuk mundi...

Kombi shqiptar në zi për gjigandin e Albanologjisë: In memoriam për Dr Robert Elsie

Nga Dr Gëzim Alpion Universiteti i Birminghamit, Angli Mësova me keqardhje të thellë se sot u nda nga jeta Dr Robert Elsie, gjigandi i Albanologjisë, autori...

“Neranxi”, një biznes privat qe funksionon sikur te ishte publik!

Nga Artur Nura Sot pata kënaqesine te isha i ftuar rastësor ne ceremoninë e çeljes se vitit te ri Shkollor 2017-2018 te Institutit Kulinar Neranxi ku...

Ngjela reagon pas deklaratës së Donald Lu: E di Ramë ziu se nuk ka...

Nga Spartak Ngjela Nuk e dimë se çfarë duhet të thuhet kundër një qeverie dhe një kryeministri më shumë sesa tha dje për ta ambasadori...

ISIS kundër FBI-së/ Çfarë përfaqësonte autori i masakrës në Las Vegas

Shteti Islamik (ISIS) mori përsipër përgjegjësinë për sulmin me armë që la të vdekur 50 persona në Las Vegas. Nëpërmjet një deklarate në median e...

LSI pas deklaratave të forta të Donald Lu: Dihet se kush është kryebanditi

Pas deklarates se forte t ambasadorit amerikan Donald Lu, ka reaguar edhe kreu ish-kreu i LSI-sw. Në një dalje për mediat nga selia e LSI-së...

Ja autori i masakrës së Las Vegasit, vrau 50 veta dhe plagosi 200 të...

Policia amerikane e ka identifikuar si Stephen Paddock njeriun që vrau të paktën 50 persona dhe plagosi më shumë se 200 të tjerë në...