Home 2017 October 8

Daily Archives: 8 October, 2017

Vasili, Rames: Kryeministër lufto kriminelët, boll u zbythe me fjalime.

Nga Petrit VASILI Ky shkollëpaku, kryetari i kooperativës qeveritare, flet për çertifikata, për qepë, lakra dhe presh, por s'guxon gjëkundi të flasë për drogën që...

Ish-ministri shkruan nga Uashingtoni: Edi Rama “mban” yjet e Fidel Castros në xhaketë dhe…

Nga Dritan Demiraj Në një takim për nder të Muajit të Trashgimisë Latine, Presidenti Trump i përcolli komunitetit Kubanez vendosmërinë e SHBA-se për të luftuar...

Ja si ta filloni mëngjesin që të qëndroni të motivuar gjithë ditën

Shumica e njerëzve e ndërlidhin mëngjesin me alarmin e bezdisshëm të zgjimit, por bazuar në shumë studime, është shumë e rëndësishme se si arrin...

Haradinaj tregon se a do ta përkrahë Paradën e LGBTI’së

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në ceremoninë e hapjes së Javës së Krenarisë, në kuadër të së cilës për herë...

Masakruan të burgosurin, arrestohen 4 gardianë të burgut

Katër efektivë të policisë së burgut të Peqinit janë arrestuar nga Sherbimi i Kontrollit të Brendshëm të Burgjeve, nën akuzën se kane masakruar një...

Prof.Dr.Erina Vlashi merr në SHBA çmimin prestigjoz për kërkime shkencore në kurimin e kancerit!

Erina Vlashi është një ato të reja shqiptare që shkoi në Amerikë për të vazhduar studimet dhe prej arritjeve të shkëlqyera sot është asistente...

Mërtiri: PS të shpallet muze i komunizmit, dinozaur si Ruçi e Xhafaj ende flasin...

Teksa jemi duke ndjekur Asamblenë e Partisë Socialiste nuk kemi sesi të mos na vrasë veshin edhe mënyra sesi drejtuesi Gramoz Ruçi i drejtohet...

Video/ Zgjidhje krejt natyrale, ja kush janë 8 ushqimet që kurojnë problemet e mëlçisë

Mëlçia luan rol kyç në funksionin fiziologjik të trupit. Ajo na shpëton nga helmet e përditshme dhe ndihmon tretjen e ushqimit. Është laboratori kryesor...

Çiftet e këtyre shenjave të horoskopit e kanë të pamundur ndarjen

Disa marrëdhënie të krijuara mes këtyre çifteve, sipas horoskopit, është e pamundur që të ndahen. Zbuloni se cilët janë ata persona që nuk mund...