Home 2017 October 10

Daily Archives: 10 October, 2017

VIDEO/ Dëshmia në gjyq, Haki Çako: Dhori Kule më tha se ishte kërcënuar nga...

Drejtori i Policisë së Shtetit Haki Çako ka deklaruar në seancën ndaj Emiljano Shullazit se Dhori Kule i kë thënë që është kërcënuar nga...

Albin Kurti rrezikon të arrestohet, çfarë pritet të ndodhë sot në Kosovë

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosja, Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupu, Albulena Haxhiu dhe Faton Topalli duhet të paraqiten sot para gjykatës, për të zhvilluar seancën e...

Gjyqi ndaj Shullazit, dëshmon ish-ministri Tahiri: Pse nuk është edhe Sali Berisha këtu?

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka dëshmuar sot në Gjykatën e Krimeve të Rënda në seancën gjyqësore ndaj Emiljano Shullazit, i cili akuzohet për...

‘Hiqja mikrofonin se i duket si akullore’, ‘çoja gruas tate në shtëpi’, ja sherri...

Gazetarja Fiori Dardha dhe Robert Aliaj kanë debatuar ashpër me njëri-tjetrin në mbrëmjen e sotme të “Dance With Me” në televizionin Klan. Debati nisi për...

Rama dje i bëri dush të ftohtë, sot arrestohen dy inspektorë të AKU-së

Finalizohet me sukses operacioni i koduar “Akciza”. Kryeministri Edi Rama gjatë ditës së djeshme mblodhi në kryeministri drejtorët e AKU-së dhe i kërkoi dorëheqjen. Sipas...

Taksa e shtetit për beqarët

Pas Luftës së Dytë Botërore, në Shqipëri ashtu si në vende të tjera është aplikuar një politikë shtetërore pro-lindshmërisë. Pjesë e kësaj politike, ndër të...

Fate Velaj sjell nje artikull te Gilman Bakallit ne 1 vjetorin e ikjes se...

1 vit pa Gilman Bakalli'n. Mikun, mendimtarin dhe filozofin. Natyrorin. Ai që me rrotat e biçikletës ndryste malet. Më poshtë analiza e tij mbi sagën time fotografike "The...

“Me striptiste e balerina”, brenda lokalit ku ishte aksioner biznesmeni shqiptar i ekzekutuar (FOTOT)

Detaje të reja mësohen për shqiptarin e ekzekutuar dje në orët e para të mëngjesit në Glyfada të Athinës. “BalkanWeb” mëson se biznesmeni shqiptar Roland...

Franca merr vendimin për pavarësinë e njëanshme të Katalunjës

Franca tha se nuk do ta njohë pavarësinë e Katalunjës, nëse qeveria rajonale vazhdon me planin për shpalljen e njëanshme të saj. Parisi zyrtar nxiti...

Erdogan mesazh Trumpit nga Kievi: Vendimi yt më ka…

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, duke komentuar vendimin e SHBA-ve për pezullimin e dhënies së vizave për shtetasit turq, theksoi se...