Home 2017 October 17

Daily Archives: 17 October, 2017

Deklarata e Bashës/ Kreu i Shërbimit Informativ në zyrën e Kryeprokurorit

Kreu i SHISH, Visho Ajazi Lika ka zhvilluar paraditen e sotme një takim prej më shumë se 1 orë me Kryeprokurorin, Adriatik Llalla. Burimet për...

Tatimet për bizneset: Dorëzoni urgjent librat e shitblerjes, ndryshe gjobë!

Drejtoria e Tatimeve u ka dërguar shkresa subjekteve VIP që të dorëzojnë librat e shitjes për muajin shtator, përndryshe ata do të dënohen me...

Me një të rënë të lapsit ikin 11 drejtorë të OSHEE nga Tirana në...

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elekrike largon pothuasje të gjithë drejtorët rajonalë nga Tirana në Kukës. Nuk ka shumë informacion për arsyet e largimeve...

Rama-Basha mes retorikës dhe luftës ndaj krimit!

Nga Agron Gjekmarkaj Rrugët e Shqipërisë kanë rifilluar të përgjaken nga agresiviteti i krimit të organizuar. Nuk është një lajm i ri, por një plagë...

Ish-Presidenti: Qeveria po tallet me diasporën, opozita mos të bëhet “skenografe”

Ish-Presidentin Bujar Nishani shprehet se qeveria po tallet me diasporën shqiptare dhe po e fyen atë duke bërë show politik. Përmes postimi në facebook, Nishani...

“Të arrestohet Tahiri”, Deputeti i PS i kthehet Bashës me fyerje:

Deputeti socialist, njëherësh ish zv.drejtor i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Pjerin Ndreu ka reaguar në lidhje me akuzat e kreut të opozitës Lulzim...

LAJM I FUNDIT/ Dëshmia e rektorit/ Shullazi ‘frikëson’ Mynyr Konin në gjyq

Një replikë ka ndodhur mes Emiljano Shullazit të akuzuar për disa vepra penale, mes tyre për kërcënimin e rektorit të Tiranës dhe Mynyr Konit...

Hapja e negociatave, Bushati: 2018 do të jetë një vit përcaktues

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati deklaroi në Komisionin e Integrimit se vitin tjetër Shqipëria do të marrë përgjigje për hapjen...

VIDEO/ Arrestimi i Habilajt, përplasje në komisionin e Integrimit mes Bushatit dhe Pollos

Çështja e arrestimit të Moisi Habilajt ka shkaktuar debate dhe përplasje edhe në Komisionin e Integrimit, ku ministri Bushati ishte thirrur për të folur...

E pabesueshme, mediat japoneze: Aleati më i fortë i Koresë së Veriut ndodhet në...

Në 21 mars 2017 ministri i Jashtëm serb Ivica Dacic falenderoi Korenë Veriore për refuzimin e njohjes së pavarësisë së Kosovës. Kjo ndodhi gjatë...