Home 2017 October 21

Daily Archives: 21 October, 2017

Mos-arrestimi i Tahirit/ Basha tregon kur do të nxjerrë fakte të reja

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka paralajmëruar një tjetër dalje për mediat mbrëmjen e sotme për të nxjerrë sipas tij “fakte të tjera se...

Ja arsyet e votës “kundër” te PS per arrestimin e Tahirit

Anëtarët e Partisë Socialiste në Këshillin e Imunitetit, Mandateve dhe Rregullores bënë publik qëndrimin e tyre në përfundim të mbledhjes ku votuan kundër arrestimit...

Instituti i Gastronomisë “Le Monde”, për një profesion dhe dije më shumë në tregun...

Nga Eglantina Alliaj “Mirëseni në ëndrrën tuaj më të bukur! Bashkë mund të ecim më shpejt drejt dijes dhe profesionit!” Këto fjalë na rënë në...

Per te gjithe ju qe u perlotet . CFARE NDODHI NE KROACI, ...

Nga Mirela Cela Jorgo E mbani mend modelin më të fortë të luftës ndaj korrupsionit në Ballkan të nivelit të lartë që u kthye në...

“ U ble me tokë në Orikum”, përgjigjet Zagani: E vërteta ime e çon...

Pas deklaratës së ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, se ish-oficeri i Policisë, Dritan Zagani, u ble nga Partia Demokratike me tokë në Orikum, ka...

Godet perseri Dylgjeri: Tahiri ja shiti makinen Habiljave per ti pergjuar…

Nga Ylli Dylgjeri Fakte nga përgjimet e ardhura... "Shumica e përgjimeve të policisë italiane duket se janë bërë në ambiente të ndryshme, por kryesisht në makinën...

L’Albania può diventare la Florida dell’Europa? – Di Paolo PICCI

L’estate appena lasciata alle spalle ci ha mostrato un’Albania accogliente, lanciata per diventare un’apprezzata meta turistica nel Mediterraneo, favorita da un paesaggio stupendo, un...

Vasili: Trafikantët e drogës u ligjëruan sot si parti politike në pushtet

Kryetari i Grupit Kuvendorë të LSI, Petrit Vasili, në një status në FB është shprehur, trafikantët e drogës u ligjëruan sot si parti politike. Çfarë...

Indrit Hoxha vazhdon thumbat: “Për Saje Qorrin fajin e ka ..Saliu

Sekretari i Burimeve Njerëzore në FRPD, Indrit Hoxha, mbetet ndër më aktivët në kampin demokrat që thumbon Tahitin dhe Ramën. Në një koment të...

‘Agjenti 007’, njihuni me shqiptarin që u bë hero në Londër

Genci Gestila është një djalë më origjinë shqiptare që u bë hero në Londër pasi i shpëtoi jetën një gruaje. 21-vjeçari arriti që të...