Home 2017 October 24

Daily Archives: 24 October, 2017

Llojet e kapitalizmit dhe kapitalizmi shqiptar!

Nga Kasem Seferi Asnjëherë dhe askush deri më sot nuk e ka shtruar pyetjen: Çfarë lloj kapitalizmi po ndërtohet në Shqipëri? Planifikimi i çentralizuar që prej vitit...

Tahiri vogël nuk është fajtori madh. Nga Ilir Demalia

Për të shkuar tek Tahiri vogël, duhet të kthejmë kokën mbrapa se si u rrit Saimiri madh. Çfarë lloj plehu ishte hedhur që u...

“Ju flet Moska” – Myftaraj zbulon: Tahiri, i vetëdijshëm për këtë ditë…

Çështja e Saimir Tahirit ka qenë në vëmendje të emisionit “Ju flet Moska” të Kastritot Myftarajt. A po e sulmon apo po e mbron...

Olta Xhaçka zhvesh kostumin e ministres dhe vesh…(Fotot)

Nga kostumi zyrtar në atë të një piloti, e nga toka drejt e në ajër, kjo është ministrja e mbrotjes Olta Xhaçka. Ajo është vlerësuar...

Doris Pack: Rama po pengon drejtësinë me mbrojtjen që i bën Tahirit

Për mbrojtjen që kryeministri Rama i ka bërë Saimir Tahirit dhe akuzave që ka hedhur ndaj prokurorisë, ka reaguar edhe ish- eurodeputetja e njohur...

Lapsi.al: Pse i hynë deri në krevat prokurores së Tahirit?

Mazhoranca po lufton në dy fronte për të “varrosur” precedentin Tahiri. Afrimi i goditjeve që priten të vijnë nga reforma në drejtësi si dhe...

Zagani: Si e njoh unë dëshmitaren e mbrojtur që fundosi Tahirin

Ish-oficeri i policisë që ndodhet në azil politik, Dritan Zagani ka folur në lidhje me dëshmitaren e mbrojtur të drejtësisë, oficeren, për të cilën...

PD: Pse letra e Tahirit është e pavlerë

Partia Demokratike ka reaguar përmes deputetit Enkelejd Alibeaj pas letrës që paraqiti Saimir Tahiri duke pretenduar se Italia nuk po e heton për trafik...

Saimir Tahiri: Kam siguruar dokumente nga prokuroria e Katanjës: S’ka procedim ndaj meje

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri doli sot në konference për mediat për të treguar se ka siguruar një dokument të rëndësishëm nga prokuroria e...

Zbulohet sekreti i tmerrshëm i Sllobodan Millosheviçit

Veprat e tij ç’njerëzore kanë treguar se Sllobodan Millosheviç ka patur probleme psikike. Por, sëmundjet e tij tashmë janë vërtetuar edhe me letra. Radmilo Bogdanovic,...