Home 2017 October 28

Daily Archives: 28 October, 2017

ARTI, EDUKIMI ESTETIK DHE REVOLUCIONI POLITIK

Nga Rexhail Ramadani Qëllimi i tragjedisë është të lind gjendjen estetike tek auditori, që është çliruar nga korrupsioni kulturor që bartin figurat tragjike në dramë....

FAT I MISHTË Fëmija im… Nga Rita Petro

Fëmija im Ka eshtra ende të brishta Mish të njomë ngjyrë rozë Të butë si një lepurush Apo një qengj sytrishtuar Para hanxharit të kasapit. Ditën Fati i mishtë i bijës...

Trondit Spartak Ngjela: Prokuroria ndihmoi Saimir Tahirin

Kreu i partisë Ligj dhe Drejtësi, Spartak Ngjela, i ftuar në emisionin ‘Kjo Javë’ të gazetares Nisida Tufa ka folur për aktualitetin politik si...

Senatorët letër Trump-it: Vepro sa më shpejt ndaj Erdogan-it

Kryetari i Komitetit për Forcat e Armatosura në Senatin amerikan, Xhon Mekkein dhe anëtari i Komisionit për Politikën e Jashtme, Bob Menendez, përmes një...

Në avion si gjithë të tjerët, ç’ndodh me Berishën dhe udhëtarët nuk duhet humbur...

Sali Berisha është padyshim një nga politikanët më energjikë që vendi ka njohur , ku ka mbajtur edhe drejtimin e vendit për shumë vite...

Shkenca: Toni i zërit thotë shumë për besnikërinë e partnerit

Nëse të kanë tradhtuar, apo nëse je ti që po mban ca sekrete të vogla, mund të dallohet edhe përmes tonit të zërit. Një studim...

VIDEO/ Meshkujt provojnë dhimjet e lindjes!

Dy të rinj kanë provuar dhimbjet e lindjes. Këtë e kanë arritur me anë të një pajisje, e cila të shkakton dhimbje të njëjta me...

Shqiptari masakron të dashurën në Itali

Një shqiptar në Itali ka masakruar me çekiç të dashurën e tij. Ngjarja ka ndodhur një natë më parë zonën e Montecassiano, në sheshin...

FOTO / Pas timonit, Arjan Çani i dhuron Ramës ….

Pas timonit të makinës që i dhuroi në muajin Qershor para zgjedhjeve, Arjan Çani i ka bërë Kryeministrit Edi Rama një tjetër dhuratë. I ftuar...

Media & Kazan? Plas bomba, as s’mund ta imagjinoi cfare ka ndodhur!

Nga Carlo Bollino Mediat shqiptare janë kthyer në qendër të debatit publik pasi kryeministri i ka cilësuar si “idiote” pyetjet që po i bëheshin nga...