Home Ja Pse Shqipëria nuk behet si Zvicera “Asnjë biznes pa TVSH”, Ramës i “sulen” komentuesit: Na e fute, do...

“Asnjë biznes pa TVSH”, Ramës i “sulen” komentuesit: Na e fute, do i vë çelësin lokalit! Po na torturoni!

Të shumtë kanë qënë komentuesit që i shkruanin kryeministrit Rama në faqen e tij te facebook në satusin e tij më të fundit teksa ai shkruajti lidhur me vendimin se asnjë biznes nuk do të jetë pa TVSH.

Qytetarët ankohen dhe e akuzojnë se po i fundos nga dita në ditë. Njëri prej tyre shkruan: “Ti mor shok na fute ne dhè fare…kam nje bar kafe e kshu si i ke bere punet ti me taksat,sigurimet i ngrite te gjitha tani i fute e tvsh biznesit te vogel e hajt ti vejm celsin lokalit…po nuk me thua,cfare te bej tjeter?!lakra e pras ti nuk le te shes ne rruge…hajdut e vrases nuk behem dot…atehere cte bej?!”.

Një tjetër: “Cnjerez te zakonshem mbron ti O kryeminister , njerzit e zakonshem po i torturoni eliten e droges dhe eliten ekonomike po e trajton sic “duhet” Bravo”.

Screenshot 2

Share: