Home KRYESORE

Deklarata e gazetares: Habilaj, â??i pranishĂ«mâ? nĂ« drekĂ«n e parĂ« tĂ« qeverisĂ« nĂ« Vlore, nxori tufĂ«n me euro

1
0
SHARE

Gazetarja Anduena Llabani ka dhĂ«nĂ« nĂ« emisionin e sotĂ«m â??Opinionâ?, njĂ« deklaratĂ« tĂ« fortĂ« lidhur me mĂ«nyrĂ«n se Moisi Habilaj kishte provuar qĂ«ndronte pranĂ« qeverise dhe njerĂ«zve tĂ« saj. Llabani katreguar se Ă«shtĂ« bĂ«rĂ« deshmitare e njĂ« rrefimi naiv, por tĂ« vĂ«rtetĂ«, nga pronari i nje lokali te famshem ne Vlore.

Moisi Habilaj ka kĂ«rkuar tĂ« paguajĂ« drekĂ«n e parĂ« tĂ« qeverisĂ« nĂ« Orikum. Sipas dĂ«shmitarit askush sâ??e dinte vec dy a tre personave (Moisi Habilaj, ish drejtori i policisĂ« sĂ« VlorĂ«s dhe pronari i lokalit) se dreka e parĂ« qeveritare e shtruar nga kreu i saj, u tentua tĂ« paguhej nga krimineli Habilajâ?Š

Dëshmitari ka treguar për gazetaren, se Habilaj i kishte shkuar në lokal dhe i kishte nxjerr nga canta tufën me para (euro)�

â??Ishin shumĂ« sâ??mund ti numĂ«roja, nje tufĂ« me euro, donte tĂ« paguante drekĂ«n e shtetit, por sâ??ja pranovaâ?, ka treguar pronari i restorantit duke shtuar se atĂ« drekĂ« e kishte paguar njĂ« person tjetĂ«r, biznesmen i fuqishĂ«m

Share: