Home KRYESORE

Denoncimi i deputetit/ â??Drejtuesit e rinj tĂ« hipotekĂ«s, kĂ«rkojnĂ« â??haraçâ?? nĂ« kĂ«mbim tĂ« pronĂ«s, nĂ« tĂ« kundĂ«rt â?¦â?ť

2
0
SHARE

Deputeti i PartisĂ« Demokratike Ervin Salianji ka denoncuar nĂ« faqen e tij zyrtare nĂ« â??facebookâ?? tjetĂ«rsimin e pronarit tĂ« njĂ« biznesi nĂ« ish-Bllok i cili disponon dokumentacionin e rregullt.

Deputeti demokrat ka deklaruar se ky biznes po kĂ«rcĂ«nohet nga drejtuesit e rinj tĂ« hipotekĂ«s se nĂ«se nuk paguan â??haraçinâ?? pĂ«r ta prona do ti kalojĂ« njĂ« tjetĂ«r pronari.

â??Drejtues tĂ« rinj tĂ« hipotekĂ«s e kĂ«rcĂ«nojnĂ« qĂ« ose do tĂ« paguajĂ« haraçin ose pronĂ«n do e regjistrojnĂ« nĂ« emĂ«r tĂ« njĂ« individi tjetĂ«r, qe biznesi e denoncon qĂ« e kanĂ« falsifikuar,â?ť shkruan Salianji.

Statusi i plotë:

Mafia e pronave vazhdon ben kerdine ne cdo cep, diku i merret prona qytetareve per pallat, diku shkaterrohen pronat pa asnje dokument, diku transferohen dhe regjistrohen me falsifikim. Nje biznes ne mes te bllokut kercenohet nga Hipoteka se nese nuk paguan haraçin per ta do i transferojne pronen tek nje individ tjeter. Biznesi me kontrate me shtetin zoteron nje prone ne zonen e bllokut provon cdo dite presionin e pushtetit per llogari te mafias qeveritare! Biznesi deshmon se drejtues te rinj te hipotekes e kercenojne qe ose do te paguaje haraçin ose pronen do e regjistrojne ne emer te nje individi tjeter qe biznesi e denoncon qe e kane falsifikuar!/360grade.al

22489806_1568289126526891_8286271008400052751_n

 

Share: