Home KRYESORE Edhe dy shqiptarë të tjerë të arrestuar në Malajzi (detaje)

Edhe dy shqiptarë të tjerë të arrestuar në Malajzi (detaje)

0

Pas arrestimit të pedagogut shqiptar në Malajzi, Klodian Zaimajt, i njohur edhe me emrin fetar Ibrahim, ABC News zbulon identitetin edhe të dy shqiptarëve të tjerë, që si po ai, dyshohen se kanë lidhje me terroristët e ISIS.

Bëhet fjalë për dy shqiptarët me inicialet J. Z., nga Tirana dhe A. G., nga Lushnja. Për Klodian Zaimin, dyshohet se ka financuar, indokrinuar e dërguar në Siri 20 shqiptarë që kanë studiuar në Siri dhe Jordani.

Një pjesë e këtyre studentëve dyshohet se janë përfshirë në radhët e ISIS.

Share:
Reklama juaj