Home KRYESORE Gazetari lëshon ‘bombën’: Pranga për katër VIP-a, qelitë janë bërë gati

Gazetari lëshon ‘bombën’: Pranga për katër VIP-a, qelitë janë bërë gati

0

Dosja e përgjimeve për Habilajt dhe dy shqiptarët e tjerë në brendësi të saj përmban informacione që impliklojnë edhe politikanë të tjerë. Të paktën këto janë informacione që qarkullojnë në media gjatë këtyer dy ditëve duke marrë shkas nga përgjimet.

Po ashtu gazetari Blendi Fevziu gjithashtu ka komunikuar një diçka të ngjashëm se informacione që priten arrestime të njerëzve të rëndësishëm.

“Qelitë e burgut janë gati për 4 VIP-a. Nuk dihet ç’po ndodh në vendin tonë”

Një panel gazetarësh po komentojnë çështje e dosjes “Habilaj” dhe implikimin e ish-ministri të Brendshëm Saimir Tahiri në këtë histori. Në emisioni “Byro”, në abcnews, gazetarët janë shprehu se jemi në një moment se nuk dimë se ç’po ndodh.

“Nuk dua ta teproj për atë që po them por qelitë janë bërë gati janë bosh për 4 VIP-a. Këta janë persona që konsiderohen prurje të reja të çështjeve të fundit” tha gazetari Basir Çollaku.

Ndërsa nga ana tjetër gazetari Ferdinand Dervishi tha: “Që të arrestosh dike duhet të kesh dhe prova. Unë kështu mendoj. Këto përgjimet italiane vërtetojnë një gjë shumë të madhe, sepse është e kapur nga politika. Shërbimi sekret është jashtë loje, sepse shumica në shërbimin sekret janë të paaftë. Jemi në një moment që nuk e di se çfarë po ndodh në këtë vend.

Ndërsa gazetari Artan Hoxha u shpreh se “ne po ecim në rrugë të shkelura më parë. Këta nuk janë organizata që u nisën dje”.

Share:
Reklama juaj