Home KRYESORE VIDEO/ Mirush Kabashi rrëfen çfarë e largoi për 2 vjet nga aktrimi

VIDEO/ Mirush Kabashi rrëfen çfarë e largoi për 2 vjet nga aktrimi

Aktori Mirush Kabashi ishte sot i ftuar në emisionin e pasdites “Rudina”, në Tv Klan, ku ka rrëfyer detaje nga jeta e tij dhe nga karriera.

I pyetur nga moderatorja ai ka kujtuar edhe fillimet e tij në kinematografi dhe shtoi se 4 vite pasi kishte qenë prezent në aktrim për shkak të diktaturës së asaj kohe është detyruar të punojë në ndërmarrjen e hekurudhave.

Sipas Kabashit shkak ishin problemet biografike pasi babai i tij dhe një dajë kishin mbaruar shkollë amerikane dhe konsideroheshin si spiunë.

Share: