Home 2017 November 4

Daily Archives: 4 November, 2017

Toples në skenë, Ema Andresa rrëfen eksperiencën

Shfaqja “Nëna dhe fëmija”, nën interpretimin e aktores Ema Andrea, në rolin e nënës dhe Matia Llupas në atë të birit ka tërhequr vëmendje...

‘Himara’, Kotzias: T’u jepen titujt e pronësisë minoritarëve

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias, ka komentuar zhvillimet e fundit në Himarë. Në një deklaratë për mediat pas përfundimit të një konference ndërkombëtare...

Tretën kuadrot premtuese, aty ku lartësohet mediokriteti!

Nga Fadil Maloku Vonesës së reformimit të sistemit arsimor, pra, përgatitjes së: kuadrove të reja që për imperativ do ta kenë jo ex katedrën, por...

DHE KRISHTI THA… Nga Rita Petro

Dhe Krishti tha: - Kush nuk ka bërë asnjë mëkat T'i gjuajë me gur kësaj gruaje! ...Dje më kapën në flagrancë Në një shtrat me të dashurin, Ata s’i...

Vdekja nuk është asgjë! Nga ENRY SCOTT HOLLAND

Përkthyer nga Elona Caslli Vdekja nuk është asgjë. Nuk ka rëndësi. Unë thjesht shkova tek dhoma tjetër. Asgjë nuk ka ndodhur. Gjithçka është njësoj. Unë jam unë dhe ti...

Letër dashurie e Xhakomo Leopardit për Fani Tarxhoni Tocetin

Perktheu Elona Caslli E dashur Fani. Nuk ju kam shkruar deri tani për të mos ju mërzitur, duke e ditur se jeni shumë e zënë....

Ju tregoj pse sulmohet biznesmeni Nikollaq Neranxi (video)

Nga Marina Zeqiri U rrenqetha teksa rastësisht dëgjoja intervistën e Violeta Gecajt tek Fax News. Nje grua fisnike nga veriu e cila u largua nga...

Avokati i emigracionit Both: E pamundur t’i jepet fund Lotarisë Amerikane

Lajmi se presidenti Donald Trump do t’i japë fund programit të Lotarisë Amerikane ka alarmuar shumë persona anembanë botës që shpresonin të shkonin në...

Berisha: Biznesmeni i kapur me 800 mijë euro përcillej në Rinas nga Tahiri

Ish-kryeministri Sali Berisha ka hedhur sot të tjera akuza për lidhjet e biznesmenit të kapur dje në Elbasan, Tahiri me vëllanë e kryeministrit Edi...