Home 2017 November 5

Daily Archives: 5 November, 2017

CREDERE disOBBEDIRE COMBATTERE. Intervista a Marco Cappato.

Marco Cappato è nato nel 1971; laureato in economia, Tesoriere dell’Associazione Luca Coscioni, promotore del Congresso mondiale per la libertà di ricerca e della campagna Eutanasia legale. E’ stato deputato europeo radicale, Consigliere...

LIBERI DI MORIRE. INTERVISTA A MINA WELBY, TESTIMONE DI UNA SCELTA DI DIGNITÀ

Nell’ambito della bioetica quello dell’eutanasia, anche detta “morte dolce”, è senza dubbio un tema di particolare sensibilità ed attualità, per via dell’acceso dibattito socio-culturale...

TRADHTIA E XHUXHAVE… Nga Zija Cela

Kur në qytetin tonë filluan të shiteshin pasqyra magjike, siç u reklamuan, të gjithëve na shkoi mendja te Borëbardha. Emërtimi i tyre ishte spekulim...

Paralajmërimi i Vasilit: Zhvillime të reja tronditëse për çështje javësh

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili paralajmëroi zhvillime të rëndësishme javët e ardhshme në vend. Sipas Vasilit, këto zhvillimet do t’a rrëzojnë Ramën...

Rritet çmimi i naftës/ Ja sa do paguani më shumë për litër

Çmimet e karburanteve kanë shënuar një rritje me rreth 5 lekë për litër ditët e fundit, duke kaluar sërish mbi 170 lekë për litër,...

Babai i biznesmenit të arrestuar: E vërteta për 800 mijë eurot që iu gjetën...

Lefter Sota, babai i Orest Sotës, të cilit iu gjendën një shumë e madhe parash në makinë, mbi 800 mijë euro, ka reaguar për...

Gratë milionere të Shqipërisë, ja kush janë më të pasurat në vend

Cilat janë femrat më të mëdha sipërmarrëse për vitin 2016 dhe sa fitojnë bizneset në pronësi të tyre? Pse subjektet e drejtuara nga gratë...

Video/ Dalin pamjet, takimi i Saimir Tahirit me biznesmenin Orest Sota

Këto pamje të publikuara në Facebook nga ish-kryeministri Sali Berisha, tregojnë takimin mes biznesmenit Orest Sota dhe ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri gjatë rikonstruksionit...

Saimir Kodra ‘sulmon’ përsëri Joleza Kokën, ja çfarë ka deklaruar

Drejtuesi i emisionit “Stop”, Saimir Kodra, ditën e djeshme, ka vijuar ‘luftën’ me ish-kryetaren e FRESSH, Joleza Koka. Kodra ishte i ftuari i radhës në...

Tatimet u kërkojnë bizneseve të deklarojnë pagat reale

Pas kontrolleve në terren, tatimet, që janë në kulmin e aksionit anti-informalitet, e kanë përqendruar vëmendjen tek deklarimi i punonjësve dhe pagave reale të...