Home 2017 November 7

Daily Archives: 7 November, 2017

Astrit Patozi ironizon Donald Lu-ne: NUK KAPET PESHKAQENI ME MUZIKË KLASIKE, AMBASADOR!

NUK TREMBET PESHKAQENI ME MUZIKË KLASIKE, AMBASADOR! Të gjithë kishin marrë nga një grep në dorë sot për të kapur "peshkun e madh" të ambasadorit,...

Luana Vjollca do i futet politikës?

Moderatorja Luana Vjollca shpesh e ka deklaruar që i pëlqen të eksperimentojë në fusha të ndryshme përveç modelimit. Atë e kemi parë edhe si...

Deti nxjerr në Pulia qindra kg marijuanë shqiptare dhe një viktimë të mbytur

Brenda pak ditësh në brigjet provincës së Leçes në rajonin e Puglias janë gjetur qindra kilogramë marijuanë e trafikuar nga Shqipëria. Tipi i njëjtë i...

Presidenti Meta urdhëron verifikimin për lirimin nga burgu të Genc Tafilit

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka urdhëruar menjëherë Inspektoriatin e Këshillit të Lartë të Drejtësisë, që në përputhje me kërkesat e ligjit, të fillojë...

Dako pranon se nuk e ka marrë vizën nga ambasada e SHBA: Ja arsyeja

Pas lajmit në media se Vangjush Dakos i është refuzuar viza amerikane ka reaguar edhe vetë Kryebashkiaku i Durrësit i cili thotë se bëhet...

Prokuroria gjurmon paratë e ish-ministrit Tahiri dhe dy të tjerëve…

Përpos hetimit nga grupi i prokurorëve të Krimeve të Rënda për trafik droge, ndaj Saimir Tahirit ka nisur edhe hetimi pasuror. Njësia antikorrupsion pranë...

Rama ironizon Donald Lu-në: Përmende emrat, por jo shefin

Nënkrytari i LSI-së, Luan Rama, ka ironizuar përmes një shënimi në Facebook, fjalën e mbajtur nga ambsadori amerikan Donald Lu, ditën e sotme, në...

Paloka: Ju tregoj se cili është peshku i madh i krimit në Shqipëri

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka, sot, ka reaguar ndaj deklaratës së bërë nga ambasadori amerikan Donald Lu, i cili theksoi se në janar do...

Homazh per Kasem Trebeshina

Nga Behar Gjoka Në moshën 91 vjeç shuhet shkrimtari Kasëm Trebeshina. Njeriu që nuk pa një ditë të bardhë, në jetën e shtrirë në dy...

Una coppia italo-albanese felice ed interessatissima parla per Radio Radicale

Artur Nura: Un caro saluto agli ascoltatori di radio radicale a cui per la rubrica Albania Italianofona vi propongo un'intervista con una coppia, secondo...