Home 2017 November 15

Daily Archives: 15 November, 2017

TRONDITËSE – SINADINOVSKI: JEMI DY MILIONË SHQIPTARË ORTODOKS JASHTË SHQIPËRISË DHE KOSOVËS, MBI 75...

Ligjëruesi universitar me prejardhje nga Beliçica e Rekës së Epërme nga rajoni i Mavrovës në Maqedoni, së fundmi doli publikisht dhe deklaroi preardhjen e...

Të uroj kohë… Nga Elli Michler

Përktheu Elona Caslli Të uroj kohë Nuk të uroj diçka dosido të uroj atë që shumë njerëz nuk e kanë më. Të uroj kohë për t’u kënaqur dhe për të qeshur dhe po ta shpenzosh me mend...

Ja kush jane të gjitha gratë e besuara të Edi Ramës!

Atij i takon merita e politikanit, që i pari afroi pranë vetes gra, në pozicione të rëndësishme drejtuese dhe politike. Por pavarësisht se sjellja e...

Rama: Kush ka para droge e krimi s’do ti gëzojë

Duke folur nga Akademia e Sigurisë së Policisë, Kryeministri Edi Rama tha se gjëja më e rëndësishme në luftën kundër krimit është shenjestrimi i...

Video/ Arrestimi në lokal i të fortëve të Fierit: Lëviznin me armë e makinë...

Një grup i strukturuar kriminal i përbërë nga tre persona u shkatërrua në Fier. Policia tha se se në operacion morën pjesë Forca e...

Nuk jetohet pa nder! Reportazh në fshatin ku babai vrau vajzën dhe fshehu trupin

Të jetosh me nder është një prej kushteve të panegociueshme në fshatrat e Postribës në Shkodër. Të ruash fytyrën dhe të gëzosh respektin e...

Volo Cuneo – Tirana, bentornato! Presentazione il 23 novembre in Aeroporto a Levaldigi

A seguito degli annunci venuti dalla direzione dello Scalo di Cuneo Levaldigi, nella sede della società aeroportuale della provincia piemontese si avvicina la presentazione...

Vdesin të gjithë pasagjerët e një avioni të rrëzuar në Rusi, pervec nje fëmije...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Rusi, ku një avion i vogël, është rrëzuar duke marrë jetën e 6 personave që ndodheshin në...

Koncepti antidemokratik që mEDIokri u kumtoi sot policëve.

Nga Armir SHKURTI Vetëm pak minuta më parë, në Akademinë e Sigurisë, Edi Rama na tha se “E mira e parë dhe më e rëndësishme...

Mesazhi i fortë i Ramës nga Akademia e Sigurisë për rrjetet kriminale që kanë...

Nga Akademia e Sigurisë, një Konferencë shkencore ndërkombëtare mbi sfidat bashkëkohore të sigurisë, kryeministri Edi Rama tha se lufta kunder krimit te organizuar dhe...