Home 2017 November 24

Daily Archives: 24 November, 2017

Denoncimi/ “Paratë e makinës së Sotës janë vjedhur në një bankë”

Ish-kryeminstri Sali Berisha i beson një “burimi” të tij se 863 mijë eurot e gjetura në makinën e biznesmenit Orest Sota së bashku me...

Gazetarja se ciles deputetja Gjebrea i tha “Nuk je prokurore”: Arroganca e rilindësve nuk...

Nga Esiona Konomi Kur deputetja e PS-së, Elona Gjebrea mu hakërrye sot, duke më thënë se unë, isha një vajzë, dhe nuk isha një prokurore që...

Kush janë hajnat që arrestuan Albin Kurtin!? Nga Ilir Babaramo

Dhe këtë nëntor Albin Kurti ka përfunduar sërish në pranga. Arrestimi I themeluesit të Vetëvendosjes ndodh në një moment politik shumë interesant. Partia e...

LAJM I FUNDIT/ Londra në panik, udhëtarët evakuhen nga metroja (VIDEO)

Stacioni nëntokësor i metrosë në Londër ‘’Oxford Circus” është evakuuar. Kjo për shkak të një paniku dhe përplasje në rradhët e njerëzve, po ende...

“Kim Jong Un” shkon në SHBA (VIDEO)

Figura e Kim Jong Un është bërë shumë e njohur në mbarë botën, sidomos vitin e fundit, pas shkëmbimit të deklaratave kërcënuese me Presidentin...

Shkenca ka gjetur prova: Ja pse njerëzit bien në dashuri

Rënia në dashuri është një nga misteret më të mëdha të jetës, por tashmë shkencëtarët besojnë se kjo ndjenjë e çuditshme mund të jetë...

Shehu:Të sëmurët tumoral nuk mund të trajtohen me radioterapi në QSUT

Gjendja për të sëmurët tumoral në vendin tonë që trajtohen me radioterapi në QSUT është shumë shqetësuese. Për arsyen se akseleratori linear i vetëm që...

Fjalët prekëse të këngëtarit të njohur: “Jam vonë për fëmijë”

Këngëtari Gjergj Leka ishte sot në studion e “Rudina”, në Tv Klan nga ku foli për këngën e tij më të re dhe jetën...

Udhëtimi me audin e Saimir Tahirit, Elona Gjebrea: Jam e qetë…

Një ditë pasi u zbulua se kishte udhëtuar me ish – ministrin Saimir Tahiri me Audin A8, në kohën kur ky automjet përdorej nga...

Prokuroria nis verifikimet për kontratën e lobimit të PD

Duket se Partia Demokratike dyshohet se ka lidhur kontrata me një kompani Amerikane lobimi dhe ka fshehur burimin e financimit. Ky lajm si fillim u...