Home 2017 November 30

Daily Archives: 30 November, 2017

Video/ Donte ti ngjante Angelina Jolie, por shikoni se si është shpërfytyruar kjo vajzë...

Iraniania Sara Tabar (29) është bërë e famshme në Instagram duke iu falënderuar pamjes së saj. Ajo u është nënshtruar 50 operimeve për t’u...

Përmbytja e autostradës/ Premçi: Nuk kemi kapacitetet e duhura

Reshjet intensive të shiut kanë përmbytur të enjten pasdite autostradën Tiranë-Durrës. Burimet e para nga vendngjarja thanë për Opinion.al se situata është dramatike, ku...

Përmbytet nënstacioni i Kasharit, OSHEE: Ja zonat e Tiranës pa drita

Reshjet e dendura të shiut që kanë nisur prej mëngjesit të sotëm kanë sjellë probleme për pothuajse gjysmën e Tiranës me energji elektrike. Reshjet kanë...

Ministri i Europës dhe i Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimi Rajonal

Nga Kasem Seferi, Siguria ekonomike   Është folur shumë mbi atë se si duhet ta masim sigurinë ekonomike të vendit, për arsye se secili vend në...

E frikshme/ Fillon përmbytja në Fushë-Krujë (VIDEO)

Ashtu siç u parashikua, lumi Zez në Fushë-Krujë, ka dalw nga shtrati pas rritjes sw intesitetit tw rreshjeve pasditen e sotme. Siç raportojnë disa qytetarë...

Kamëz, bllokohen brenda makinës së zjarrfikëses 13 persona

13 persona kanë mbetur të bllokuar brenda një automjeti të zjarrfikëses në Kamëz. Sipas të dhënave paraprake mësohet 10 banorë të dy shtëpive në Valias...

Video/ Përmbytet “City Park”, qytetarët thirrje: Hajde na shpëtoni

Në qendrën tregtare City Park, përgjatë autostradës Tiranë-Durrës, niveli i ujit ka kaluar 1 metër. Qytetarët sjellin video nga oborri, ku makinat duket të...

Reshjet e shiut/ Vau i Dejes dhe Komani hapin portat

raportohet qe hidrocentrali i Vaut të Dejes dhe i Komanit kanë hapur portat për shkak të rritjes së nivelit të ujit. Kryeredaktori i TV Klan,...

Ekzekutohet me tre plumba 21-vjeçari shqiptar në SHBA

21-vjeçari shqiptar, Merols Mukaj u ekzekutua në Filadelifia, në SHBA, pasi një person e qëlloi atë me tre plumba teksa po debatonte me të...

Meteoalb: Përgatituni për më shumë shira gjatë natës

Situata e shirave do të përkeqesohet. Meteoalb, parashikon që gjatë mbrëmjes së sotme sidomos natën do të kemi reshje shiu me intesntitet të lartë....