Home KRYESORE E bujshme, Spiropali – Berishës: Kur isha e vogël të simpatizoja, ngrija...

E bujshme, Spiropali – Berishës: Kur isha e vogël të simpatizoja, ngrija gishtat lart

Deputetja e Partisë Socialiste, Elisa Spiropali, ka treguar simpatinë që ka pasur për ish-kryeministrin Sali Berisha. Ne fakt, gjatë fjalës së saj nga foltorja e Kuvendit, Spiropali tregoi se kur ishte e vogël, në vitet ’91-92, kishte simpati për Berishën.

Ndërsa sot ajo i bën një thirrje ish-kryeministrit, Berisha.

“Kur isha e vogël, bashkë me gjyshin, kishim simpati për zotin Berisha, madje ngrija dhe dy gishtat lart. Por gjatë kohës, nuk e di pse ajo karizma e qëllimi, dëshira e tij për ndryshim filloi të bjerr-ej aq shumë Historia nuk është shkencë ekzakte, por jo dhe aq jo-ekzakte që energjinë dhe punën ta ktheje në llogje. Berisha hiqni dorë nga kjo dhe ndoshta do mbaheni mend në histori”, u shpreh ndër të tjera deputetja socialiste Eliza Spiropali.

Share: