Home KRYESORE Kërcënohet roja në pronën e Fad Mitrit te Gjiri i Lalzit

Kërcënohet roja në pronën e Fad Mitrit te Gjiri i Lalzit

0

Prona e biznesmenit libanez Fad Mitri në Gjirin e Lalzit po tentohet të grabitet apo të përvetësohet. Burime të Lapsi.al thonë se një grup personash të paidentifikuar ende janë futur në pronën e tij dhe kanë kërcënuar rojen private.

Ngjarja nuk është bërë publike ende nga policia. Fad Mitiri ishte duke ndërtuar një resort turistik në Gjirin e Lalzit, por ai u dhunua nga persona të ponjuhur dhe pas kësaj ngjarje u detyrua të largohej nga Shqipëria.

Pamjet e largimit të tij me barrelë nga Rinasi ishin mesazhi më i keq për çdo investitor të huaj që kërkon të bëjë biznes në vendin tonë. Dyshimet janë se pas saj fshihet mafia e tokave në bregdet, që donte t’i merrte tokën investitorit libanez.©LAPSI.al

Share:
Reklama juaj