Home KRYESORE Ralf Gjoni: Populli e sheh politiken si telenovele turke, jo si instrument...

Ralf Gjoni: Populli e sheh politiken si telenovele turke, jo si instrument shërbyes

0

Ralf Gjoni, i ftuar në emisionin 360gradë të Artur Zhejit, në Oranews, duke komentuar zhvillimet politike të kohëve të fundit, tha se, “populli nuk po tregon pakënaqësi të mjaftueshme për ta vënë para përgjegjësisë politikanin që ka zgjedhur”.

Duke iu referuar skandaleve te njepasnjeshme te qeverise, Gjoni tha se, “Ky është i njëjti popull që e zgjodhi në qershor dhe fatkeqësisht në mendimin tim është një popull që e sheh politikën jo si një instrument që duhet ti shërbejë, por si një telenovelë turke. 360gradë.al

Share:
Reklama juaj