Home KRYESORE Shokon Rama: Të gjithë jeni në duart e krimit

Shokon Rama: Të gjithë jeni në duart e krimit

0

Kryeministri Edi Rama nga konferenca “Bankat dhe rritja ekonomike në Shqipëri” u është përgjigjur akuzave të kryetarit të PD-së, Lulzim Basha sa i takon qëndrimit të këtij të fundit për projektbuxhetin 2018.

Në linjën e ironisë, kreu i qeverisë theksoi se deklaratat e Bashës janë për të qeshur dhe për të qarë bashkë. Mes të tjerash ai shtoi se të gjithë të pranishmit, duke marrë shkas nga deklaratat e opozitës, janë në duart e krimit.

“Ju të gjithë këtu jeni në duart e krimit, dhe ata me kufje. Madje ata me kufje janë më të dyshuarit. Kjo është për të qeshur dhe për të qartë. Këto janë sinjale për opini9oknijn në tërësi. Ndaj nga kjo konferencë, iu drejtohem të gjithë atyre që dëgjojnë imagjinata të tilla, që të qeshin, jo të qajnë”, tha Rama. /360grade.al/

Share:
Reklama juaj