Home 2017 December 2

Daily Archives: 2 December, 2017

Ilir Meta ndjek nga afër situatën e krijuar nga përmbytjet

Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta ndjek nga afër situatën e krijuar nga përmbytjet e ditëve të fundit në Ferras të Fierit Presidenti...

Shifrat/ Gati 3200 shtëpi të përmbytura, 1600 të evakuuar

Dalin shifrat e para të përmbytjeve që nisën mbrëmjen e së enjtes dhe vijojnë ende te up datohen nga organet perkatese. Sipas tyre që u...

95 fëmijë kosovarë në Siri – 41 u lindën atje – një ka vdekur

41 fëmijë kosovarë kanë lindur në zonat e konfliktit në Siri e Irak, nga viti 2012 e deri më sot. Një prej tyre ka...

Artan Rama fiton gjyqin ndaj pronarëve të Vizion Plus

Gjykata e Tiranës ka rrëzuar padinë për shpifje dhe cënim imazhi të kompanisë Edil Al, njëkohësisht edhe pronare e televizionit Vizion Plus ndaj publicistit,...

Çfarë është një oligark?

Termi “oligark” përdoret në mënyrë kaq agresive për rusët, saqë është e vështirë të thuhet se ku fillon dhe mbaron oligarkia e Rusisë, cilët...

INTERPOLI per Haradinaj, reagon Serbia: Do ta apelojmë

Ministria e Punëve të Brendshme e Serbisë (MPB) ka njoftuar se do të bëjë një ankesë ndaj vendimit të INTERPOL-it, i cili hoqi nga...

Po fliste kundër Kosovës/ Alma Lama “përplaset” me ambasadorin serb në Itali

Ambasadori i Serbisë në Itali Goran Aleksic, ka bërë një figurë qesharake në Universitetin La Sapienza, kur insistoi të merrte fjalën në fund të...

Ataku kardiak, zbuloni 4 metodat si mund të parandaloni

Sulmet në zemër janë një nga faktorët e vdekjeve të shumë njerëzve duke përfshirë edhe mosha të reja. Infarkti apo sulmi në zemër ndodh...

Rasti ‘Monstra’, një (para)gjykim që do të gjykohet në Strazburg

Ata që ndërtuan skemën e këtij teatri politiko-gjyqësor, para se të nguteshin të lidhin krimin me Islamin radikal, sajuan në kokat e tyre efektin...

Banka Botërore: Përmbytjet shtojnë numrin e të varfërve

Edhe pse varfëria në rajonin e Ballkanit perëndimor është ulur, Banka Botërore thotë se vendet në këtë rajon janë të ekspozuara ndaj fatkeqësitë natyrore....