Home 2017 December 6

Daily Archives: 6 December, 2017

Te mbrosh lirine nga liberalet (Replike me kolegun Alfred Lela)

Nga Klodian Tomori Ronald Reagan, per te cilin amerikanet thone se ka qene presidenti me i madh i te gjitha koherave ne SHBA, dikur ka...

Kush ëndërron më shumë … Nga Fernando Pessoa

Përktheu  Elona Caslli Kush ëndërron më shumë, më thua? Ai që bie në ujdi me botën apo ai që humbet në ëndrra? Çfarë është e vërtetë ose çfarë...

Samiti “One Planet Summit” mbi mbrojtjen e klimës do te mbahet në Paris

Përgatitur nga Diana Skrapari Pesëdhjetë kryetarë shtetesh dhe qeverish, duke përfshirë Theresa May dhe Mariano Rajoy, dhe personalitete si Leonardo DiCaprio, priten në samitin e...

Donald Trump është gati të njohë Jeruzalemin si kryeqytet të shtetit të Izraelit

Përgatitur nga Diana Skrapari Donald Trump është gati të njohë Jeruzalemin si kryeqytet të shtetit të Izraelit në kundërshtim me reagimet e ashpra nga pothuajse ...

Ja si e humbin virgjërinë njerëzit në 44 shtete të botës? Shifrat janë befasuese

Durex ka publikuar disa të dhëna që tregojnë se cila është mosha mesatare e humbjes së virgjërisë nga 44 vende të ndryshme të botës. Çuditërisht,...

Përdhunoi shtetasen amerikane, gjykata shpall fajtor kamarierin

Një 21 vjeçar është shpallur fajtor nga Gjykata e Tiranës, si autori i përdhunimit të një shtetaseje amerikane. Sipas togave të zeza, i pandehuri F.Alushi...

Letra e mjekëve/ Berisha: Mjekësia është në ditët më të zeza

Nga Sali Berisha Revolta e mjekeve te Urgjences, pas largimit ne dy vitet e fundit te mbi 300 kolegeve nga Shqiperia, eshte klithma e falimentimit...

Zbardhen përgjimet/ Gjuha e koduar e trafikantëve që u kapën në Greqi

Media greke ka publikuar sot përgjimet e prokurorisë për bandët e trafikut të drogës shqiptaro-greke që u kap duke transportuar 1.6 ton hashash me...

ONG a favore di Erdogan hanno pubblicato una dichiarazione di solidarietà verso la Turchia

Un gruppo di ONG chiamato “Gruppo di organizzazioni della società civile albanese solidali con la democrazia in Turchia”, ha pubblicato oggi degli annunci su...

Vdiq këngëtari i njohur francez Johnny Hallyday në moshën 74 vjeçare

Përgatitur nga Diana Skrapari Këngëtari francez Johnny Hallyday vdiq natën në moshën 74 vjeçare. Ai ishte i sëmurë me kancer të mushkërive dhe luftonte me...