Home 2017 December 10

Daily Archives: 10 December, 2017

Jo, një email i dërguar Trumpit dhe djalit të tij nuk provon se kanë...

Marrë nga 20minutes.fr Përktheu Diana Skrapari Donald Trump do të thotë "lajme të rreme", por këtë herë ai ndoshta do të ketë të drejtë. Një...

KRIMET E RENDA “ZBARKOJNË” NE HIMARE, RRËMBEN DOSJET ME TE BUJSHME NE BASHKI

Nga Stavri Marko Struktura Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, pranë Prokurorisë se Përgjithshme dhe FBI, ka kryer inspektim te befasishëm ne Bashkine e...

A Beppe Ghisolfi la consegna del premio Consumatori a Cuneo

La cerimonia pubblica di sabato 16 dicembre mattina, alle ore 10,30 in Municipio, è l'occasione anche per sancire le eccellenti relazioni con il mondo...

Lufta e Kosovës: një konflikt i armatosur dhe dhunimet e të drejtës humanitare Nga...

Përmbledhje e librit "The War of Kosovo: an armed conflict and the violations of the humanitarian law" të botuar nga Shtëpia botuese Lambert Academic...

Kukësi, përplasje stolash dhe të bërtitura. Futbollisti i kthehet Gjicit: Ke të drejtë, bëj...

Humbja me Lushnjën në shtëpi duket se i ka dhënë një goditje të rëndë Kukësit kampion duke bërë që tashmë situata të dalë jashtë...

TCH: Si po jep Rama leje për kulla e fshatra turistikë në fshehtësi të...

Televizioni TCH mbrëmjen e së shtunës publikoi infomarcaione mbi disa leje për kulla e fshatra turistike që i kishte siguruar permes burimeve gazetareske. TCH...

Deputeti i PS thirrje prokurorëve: Kandidoni për Kryeprokuror, dy ditë kohë keni

Në ditën e dytë të afatit pesë ditor të paraqitjes së kandidaturave për Prokuror të Përgjithshëm të Përkohshëm, kreu i Komisionit të Ligjeve, Ulsi...

Presidenti francez Macron takon sot Kryeministrin izraelit Netanjahu

Përgatiti Diana Skrapari Kryeministri izraelit do të pritet në Pallatin Elysee për një "drekë pune". Presidenti francez është kreu i parë i shtetit që e...

Gazeta New York Times jep përshkrime rrëqethëse për masakrat serbe ndaj shqiptarëve më 1912

Përparimi i serbëve nuk u ndal. Më 22 tetor ata morën Prishtinën, duke shkatërruar fshatrat shqiptare nëpër të cilat kaluan. Gazeta New York imes jep...

Ekzekutimi makabër i Aleksandër Ndokës, zbulohet detaji tronditës për autorët

Vrasja e Aleksandër Ndokës, vëllai i ish-deputetit Arben Ndoka ka tronditur prej ditës së djeshme gjithë qytetin e Lezhës. Ai u gjet në makinën...