Home 2017 December 12

Daily Archives: 12 December, 2017

Kulla e Babelit dhe Zoti Nga Diana Skrapari

Një  anekdotë  tregon  se  një  ditë  Perendia  ishte  i mërzitur   me   njerëzit   dhe   urdhëroi   ëngjëjt   e   tij: « Thirreni Karl Marksin dhe e vini...

BE paralajmëron kompanitë ajrore të Britanisë

Kompanitë ajrore britanike do të humbin të gjitha të drejtat për të fluturuar në Bashkimin Evropian në rast se nuk do të ketë një...

BE plan kundër Rusisë

Liderët e Bashkimit Evropian do të pajtohen gjatë ditës së enjte për t’i vazhduar edhe për gjashtë muaj të tjerë sanksionet ekonomike të BE-së...

Top Channel paralajmëron tronditjen e politikës shqiptare

Top Channel, shkruan se, ishte i pari që publikoi dosjen e Katanias, 416 faqe të saj, ku përmendet emri i ish-ministrit Tahiri. Gjatë kësaj kohe,...

Tritan Shehu: Përgatituni se ditë të vështira po vijnë ne spitale

Përmes një statusi në Facebook, deputeti i PD, Tritan Shehu ka komentuar programin e shëndetësisë duke e quajtur program absurd. Duke iu referuar premtimit...

Disa individë mësojnë më shpejt se të tjerë? Ja çfarë ndodh me trurin

Nga Dr. Fatjona R. Lubonja Pse disa individë kanë aftësi të mësojnë më shpejtë ndërsa disa të tjerët kërkojnë më shumë kohë për të mësuar? Ka...

Manjani: Ja dy të këqijat që solli marrëveshja Rama-Basha:

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka folur të martën në Syri.net në lidhje me dëmet që shkaktoi marrëveshja e 18 majit mes Ramës dhe...

Berisha per festën e PD dhe mungesën e disa figurave dhe ambasadorëve

Ish-kryeministri Sali Berisha të martën ka komentuar mungesën e disa emrave të njohur në vite të Partisë Demokratike në 27-vjetorin e themelimit të saj. I...

Dy trupa… ...

Përktheu   Elona Caslli Dy trupa ballë për ballë ndonjëherë janë dy dallgë dhe nata  veçse oqean. Dy trupa ballë për ballë ndonjëherë janë dy gurë dhe nata veçse shkretëtirë. Dy trupa...

Gjobitet PD për kontratat e lobimit…

Kur socialistët i kërkojnë organit të akuzës të hetojë lidhur me kontratat e lobimit që Partia Demokratike ka nënshkruar përpara zgjedhjeve parlamentare të Qershorit,...