Home 2017 December 13

Daily Archives: 13 December, 2017

La zona economica regionale dei Balcani occidentali: il mercato si estende con 20 milioni...

Sono quattro i pilastri su cui si basa la strategia per la creazione della zona economica regionale, i quali hanno a che fare con gli...

“Kush na përmbyt?” e the me shumë domethënie Profesor Fuga

Nuk besoj se do të dalë dikush kushdo qoftë që të ta mohojë një “THIRRJE” të pamohueshme në të gjithë anësitë e analizës së...

Kjo është jeta … Nga Diana Skrapari

Versioni anglez                                      Versioni francez Muzika zbut shpirtin, Si  shiu zbut Tokën e thatë, Një shpirt që fluturoi në qiell, Me zërin e tij magjik Bën të derdhë Lotë krokodili Ekzekutori i tij, Muzika...

Pse shkruajmë? ...

Përktheu Elona Caslli   E kam patur gjithmonë të vështirë t’i përgjigjem pyetjes : - Pse shkruan dikush?- Është një pyetje që ia kam bërë shpesh herë vetes. Unë...

Jeruzalem: Putin dhe Erdogan paralajmërojnë për rifillimin e tensioneve. Nga Diana Skrapari

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan dhe homologu i tij rus Vladimir Putin paralajmëruan të hënën në një konferencë të përbashkët shtypi se njohja e...

Pse Trump njohu Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit?

Nga LUCIA ANNUNZIATA Presidenti Trump na ka mësuar me shumë vendime të paparashikuara dhe të habitshme në politikën e jashtme. Që nga prishja e marrëveshjes bërthamore...

Shpërblimet e fundvitit, ja kategoritë që përfitojnë

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka dhe Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastiliu, në një konferencë për shtyp kanë bërë të ditur kategoritë e njerëzve të...

Presidenti Trump shokon shqiptarët:

Pas sulmit në Nju Jork, Presidenti i SHBA, Donald Trump ka kërkuar nga Kongresi që të veprojë sa më shpejt për të ndalur programin...

Çollaku:Ta gezoni me shendet kullen e tonelatave beton…

Kreu i Departamentit për Politikën e Jashtme në PD, Kreshnik Çollaku, në një shënim në rrjetin social Facebook shkruan: Se shpejti nje Kulle tjeter ne...

‘Habilaj’, ja kapitulli 4 i plotë me përgjimet në dosjen 1600 faqe

Report TV ka siguruar detaje të reja nga dosjen 1600 faqe të prokurorisë së Katanias. Në këtë dosja përfshihet i gjithë hetimi për grupin...