Home 2017 December 14

Daily Archives: 14 December, 2017

Prag Krishtlindjeje… Nga Irma Kurti

Ti këtë mbrëmje je duke i rënë kitarës në një skenë të improvizuar me shokë, gishtat e tu dridhen më shumë se telat mbështjellë nga acari i...

E Pabesueshme/ Ja çfarë thuhet në mediat vendase për Kim Jong-un (VIDEO)

Mes shumë lajmeve hera herës të çuditshme që na vijnë nga Koreja e Veriut, së fundmi thuhet se Kim Jong-un kontrollon edhe motin. Ai “kontrolloi...

Ministri serb: Kosova është Jerusalemi ynë

Ministri i jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, ka deklaruar se Serbia dhe Izraeli kanë marrëdhënie miqësore me traditë të pasur dhe se Kosova është...

Putin paralajmëron masakër!

Presidenti i Rusisë mbajti konferencën vjetore për shtyp. Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, deklaroi se marrëveshja e Minskut për armëpushim në Ukrainë nuk po funksionin,...

Imami në emision, si më kërcënuat forcat e antiterrorist: “Do të thyej brinjët”

Imami Armand Aliu ka deklaruar mbrëmjen e sotme se është kërcënuar nga Drejtoria e Anti-terrorit. I ftuar në emisionin ‘Të Paekspozuarit’ në “News24’ imami...

Përgjimet/ Ja kush është drejtori i policisë që fliste me Habilajt dhe Orest Sotën

Fakte të reja publikohen nga dosja voluminoze e çështjes Tahiri-Habilaj. Numri një i Policisë së Vlorës komunikonte me Habilajt në telefon. Por jo vetëm,...

Ja si u zbulua çerdhja e prostitucionit në Durrës

Një ambient i marrë me qira në qytetin e Durrësit ku gëlonte prostitucioni është zbuluar sot nga Policia. E sipas banorëve që nuk guxojnë të...

ALBELICE (FI BELGIO): NESSUNA INFLUENZA RUSSA, IL REFERENDUM L’HA PERSO IL PD

BRUXELLES aise - "È sempre molto difficile ammettere un proprio fallimento, una propria incapacità. Molto più semplice credere che sia colpa del collega, del...

Po pordhë, sa ka Prokurori i Përgjithshëm i Përkohshëm? Nga Armir SHKURTI

– Cila është gjella e preferuar dhe këngëtari që ju pëlqen më shumë? – Këto dy pyetje më duket se nuk i dëgjova mbrëmë...

Kryeprokurori/ Vasili: Tradhti kombëtare dhe puç Kushtetues

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili e cilëson puç Kushtetues procedurën e ndjekur nga Kuvendi për zgjedhjen e Kryeprokurorit të ri. I ftuar...