Home 2017 December 18

Daily Archives: 18 December, 2017

Lulzim Basha i kthen përgjigje Donald Lu, ja çfarë i kujton

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, të hënën në darkë ka reaguar përmes një thënie të Thomas Jefferson, për të sjellë në kujtesë shembullin e...

La Banca Mondiale: le implicazioni fiscali delle concessioni in forma PPP non sono state...

La rappresentante permanente dell'ufficio della Banca Mondiale in Albania, Maryam Salim, ha dichiarato in una sua intervista che attualmente l'Albania annovera circa 200 contratti di concessioni...

SHBA thirrje qytetarëve të mos protestojnë: Politikanët kanë frikë nga drejtësia

Ambasada amerikane sapo ka shpërndarë për mediat një deklaratë thellësisht politike dhe jo diplomatike, për atë ç’ka ndodhi sot në Parlament dhe përpara tij,...

Le imprese estere trasferiscono 221 milioni di euro di utile per i primi nove...

Le società estere che operano in Albania hanno trasferito 221 milioni di euro durante i primi nove mesi di quest'anno, in forma di dividendi o di...

Të Lindet Njeriu… ...

Të Lindet Njeriu Të lindet një njeri nga gjin' i dheut tonë të rim me lot të vakët, nga thalb' i shpirtit tonë që shkrihet në dëshirë...

Vasili: Sot u dhunua hapur kushtetuta e bekuar nga SHBA.

Nga Petrit Vasili Sot kryeprokurori u zgjodh pa veting,pa veting e kuptoni ose me sakte WITHOUT VETING, per ata qe flasin anglisht. Kushtetuta e reformuar e bekuar...

Dhurata e Zotit! Nga Diana Skrapari

Zoti i fali një nëne dikur dhuratën më të bukur. Ti do të lindësh të birin e Perëndisë.Do të kesh nëntë muaj brenda teje,...

Terroristë të Isis të kapur në Rusi falë ndihmës së CIA-s amerikane

Botuar në Le Parisien Përktheu Dr. Diana Skrapari Terroristët e dyshuar synonin katedralen Notre-Dame-de-Kazan dhe vende të tjera "shumë të frekuentuara" në Shën Petersburg. Presidenti rus...

Pozoi me Miss Izraelin, kërcënime me vdekje për Miss Irakun

Gati një muaj më parë, Sarah Idan ishte e veshur me një fustan të zbukuruar nga gurë Swarowski, duke përfaqësuar Irakun në konkursin e...

ISH-MINISTRI I JASHTËM GREK PANGALOS: SOULIOTËT ISHIN SHQIPTAR

Kështu ka shkruajtur ne twiter ish ministri i jashtëm Theodore Pangalos i referohet aktit heroik që Souliotët kanë bërë si sot e 215 më...