Home 2017 December 21

Daily Archives: 21 December, 2017

A e tradhtoj, Qeveria Rama Amerikën në OKB?

Nga Fadil Maloku 1. Kundër Amerikës, edhe kur gjykojmë se nuk e ka drejtë në punët tona, NE duhet ta pranojmë qëndrimin e saj "të...

Arrestohen 5 shqiptarë për shfrytëzim prostitucioni në Itali

Pesë shqiptarë, pjesë e një organizatë kriminale të shfrytëzimit të prostitucionit janë arrestuar në Itali. Mediat italiane shkruajnë se nga aksioni i zhvilluar në...

Ministria e Jashtme shpjegon votën kundër Amerikës në OKB

Ministria e Punëve të Jashtme të enjten përmes një deklarate të shkurtër, ka sqaruar pozicionin e Shqipërisë dhe konfirmon zyrtarisht votën pro rezolutës. Ja çfarë...

Kërkon punë në Gjermani? Ambasada jep lajmin e mirë për shqiptarët

Ambasada Gjermane në Tiranë dhe DIMAK Albania u kanë bërë ftese studentëve shqiptarë që janë mbi moshën 18 vjeç se më datën 21 Dhjetor...

Berisha: Vota në OKB pro rezolutës antiamerikane, votë kundër interesit shqiptar

Vendimi i Trump për të njohur Jeruzalemin si kryeqytetin e Izraelit do të diskutohet sot në OKB përmes një rezolute anti-amerikane të disa vendeve...

Vasili: Vota ne OKB duhet te konsultohet. Rama konsideron Shqipërinë prone te tij

Vota e sotme ne OKB ishte prove e qarte e nje qeverie, qe e konsideron Shqiperine prone te sajen. Kur është fjala per nje propozim...

Ambasadori Cutillo për Radio Radicale: “Nuk u mbyllim portat askujt! Te gatshëm për...

Përktheu Dr. Diana Skrapari, Versioni Italisht ketu Artur Nura: Përshëndetjet më të përzemërta dëgjues të Radio Radicale të cilëve për rubrikën Albania Italofona ju propozojë...

Dogana congiunta Albania- FYROM. Verranno agevolate le procedure commerciali.

L'agevolazione delle procedure doganali tra l'Albania e la FYROM (ex Repubblica jugoslava della Macedonia) è stata al focus dell'incontro tra il presidente del Parlamento albanese, Gramoz...

Video/ LSI kërcënon Ramën: Do e kesh fundin si Esat Pashë Toptani

LSI ashpërson tonet me Kryeministrin Rama. Një here Monika Kryemadhi e më pas Petrit Vasili kane deklaruar se fundi i Ramës do të jetë...

Il nuovo accordo del FMI con il governo albanese prevede delle ispezioni annue

L'Albania e il Fondo monetario internazionale sono entrati in una nuova fase di collaborazione a seguito della conclusione dell'accordo triennale 2014-2017. Il FMI ha annunciato pochi giorni...