Home 2017 December 22

Daily Archives: 22 December, 2017

Vota në OKB/ ‘Vatra’ mesazh Shqipërisë: Mosmirënjohje, po vini marrëdhëniet në rrezik

Federata Panshqiptare e Amerikës ‘Vatra’ përmes një deklarate, i ka dërguar një mesazh Shqipërisë pas votës së saj pro rezolutës anti-Trump në OKB për...

Burri i prokurores që do arrestonte Saimir Tahirin, hedh në gjyq gazetarin

Noteri Agron Bajri, bashkëshorti i prokurores Elizabeta Imeraj, ka hedhur në gjyq gazetarin Mero Baze. Në padinë që ai ka depozituar në gjykatë, akuzon Bazen...

E pabesueshme! Nëna vret aksidentalisht me plumb në kokë fëmijën në barkun e saj!

Pakujdesia e prindërve ka bërë që një fëmijë të vritet me plumb në kokë, në atë që mund të konsiderohet si vendi i tij...

Serbia gati negociatat, do armë e helikopterë ushtarakë nga Rusia!

Serbia është duke negociuar blerjen e helikopterëve ushtarakë nga Rusia, duke krijuar mundësi për rritje të tensioneve në Ballkan. Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar...

Gazeta Britanike: SHBA-ja ka gati sulmin e fuqishëm ndaj Koresë së Veriut

Një sulm i fuqishëm ushtarak po përgatitet nga Shtete e Bashkuara të Amerikës ndaj Koresë së Veriut. Kështu shkruan e përditshmja britanike “The Telegraph”, që...

Video/ Dëshmitari i Jehovait i shkon në shtëpi por përfundojnë duke bërë seks…

Kjo video ka pushtuar rrjetet sociale shumë shpejt. Në të është regjistruar një dëshmitar i jehovait i cili ka shkuar në një shtëpi. E gjithë...

Incidenti! Redon Makashi ndërpret në mes muzikën, nuk i pëlqeu aspak ajo që ndodhi...

Redon Makashi shkaktoi një incident sonte në natës hapëse të Festivalit të 56-të në RTSH. Prezantuesi Ardi Krasta dhe organizatorët ishin kujdesur në maksimum...

Gjyqtari i arrestuar shtrohet në spital, avokati: Lirojeni, ka tumor në kokë

I burgosur prej dy muajsh nën akuzën e korrupsionit, gjyqtari Shkëlqim Miri, të cilit iu gjetën 340 milion lekë në shtëpi ka kërkuar sërish...

Il Commissario Europeo Hahn rivela un elemento importante per l’integrazione dell’Albania nella UE

Il Commissario Europeo per l’Allargamento Johannes Hahn, in un incontro con il Ministro degli Esteri della Grecia Nikos Kotze, parlando della politica di allargamento...

Rama: Ja pse jam kundër Kryemadhit. Arta Marku nuk është “e pafajshme”

Luan Rama numri II i LSI nuk mendon njësoj si kryetarja e saj e partisë dhe këtë ka dashur ta ndajë edhe me opinionin...