Home 2017 December 23

Daily Archives: 23 December, 2017

NASA ka një lajmërim të rëndësishëm për jetën jashtëtokësore

NASA ka vendosur të bëjë një njoftim “madhor” në kërkimin e saj për jetën aliene të enjten. Shumë pak detaje janë zbuluar në lidhje...

Il Presidente Meta critica il voto dell’Albania alle Nazioni Unite

Il Presidente Ilir Meta ha rilasciato una dichiarazione in cui ha affermato che il voto albanese, a favore della risoluzione delle Nazioni Unite che...

E pabesueshme/Minjtë “bastisin” zyrat qeveritare në Paris, qeveria “punëson” mace

Parisi nuk është i njohur vetëm si qyteti ku ndodhet Kulla Eiffel, por edhe për problemin e tij shumë serioz me minjtë. E tani, brejtësit...

L’Albania vota contro la proposta degli Stati Uniti di riconoscere Gerusalemme capitale di Israele

In occasione del voto sulla risoluzione presentata dalla Turchia e dallo Yemen all’Assemblea Generale delle Nazioni Unite, l’Albania ha votato contro la proposta degli...

Horror në Itali / Kjo është “ambulanca e vdekjes”, pacientëve u injektohej ajër në...

Policia siciliane prangosi punonjësin e një ambulance nën dyshimin se kishte vrarë njerëz për të fituar para’ nga një agjensi funerale, të cilën ua...

Arta Marku non può essere la gallina d’oro di Lu! Di Andi Bushati

Dopo il breve incontro dell’Ambasciatore degli Stati Uniti Donald Lu con il Procuratore Generale Temporaneo, gran parte dei mezzi di comunicazione gli hanno ricordato...

Perché la riforma giudiziaria in Albania avrà più probabilità di avere solo un effetto...

Di Alida Karakushi La diffusa corruzione in Albania è la chiave di tutte le relazioni presentate dalla UE e da altre organizzazioni internazionali (IOs), come...

Video/E frikshme, mendonte se takoi një delfin, por shokohet kur pa filmimet

Momenti i frikshëm që një sërfist ndiqet nga një peshkaqen. Ai i afrohet rreth një metër dhe pamjet janë rrënqethëse. Matt Marshall, nga Mandurah, Australia...

Mjaltë me kanellë: Shikoni se sa sëmundje parandalon kjo përzierje

Mjalti me kanellën janë përdorur që shekuj më parë si një ilaç i fuqishëm natyral. Ato përveç se përmirësojnë shëndetin e përgjithshëm, parandalojnë sëmundje të...

Foto/ Shokon Big Mama, publikon videon duke bërë injeksione në qafë

Tani ajo duket më bukur se asnjëherë më parë pasi kilogramët e tepërt i ka larguar nga trupi dhe ka fituar forma me të...