Home 2017 December 25

Daily Archives: 25 December, 2017

Presidenti grek uron Kryepeshkopin Janullatos per shtetesine e re dhe do falenderoje personalisht Presidentin...

“Presidenti (grek), Prokopis Pavlopulos, ka zhvilluar një bisedë telefonike me Kryepishkopin e Tiranës, Durrësit dhe të gjithë Shqipërisë. Anastas, të cilit i shprehu urimet më...

Jehona e mediave greke mbi shtetësinë shqiptare te Kryepeshkopit Janullatos.

Lajmi lidhur me vendimin e Presidentit të RSh-së, z. Ilir Meta për dhënien e shtetësisë shqiptare Kryepeshkopit të Tiranës, Durrësit dhe gjithë Shqipërisë, Fortlumturisë...

Presidenti Meta uron Festën e Krishtlindjeve: Besoj se jo vetëm Kisha jonë Ortodokse është...

Presidenti Meta uron Festën e Krishtlindjeve: Besoj se jo vetëm Kisha jonë Ortodokse është edhe më shqiptare, por jam i bindur që edhe shoqëria...

Festat e fundvitit/ Ja sa persona kanë hyrë në Shqipëri gjatë orëve të fundit

Strukturat e Departamentit për Kufirin dhe Migracionin në kuadër të festave të fundvitit janë angazhuar maksimalisht për të përballuar fluksin e hyrje -daljeve në...

Pas SHBA, një tjetër shtet transferon ambasadën në Jerusalem

Presidenti i Guatemalës Jimmy Morales urdhëroi që ambasada e këtij vendi në Izrael të spostohet nga Tel Avivi në Jerusalem. në një postim në...

Administrata e Trump sjell lajmin e keq për shqiptarët: Jo vetëm lotaria por edhe…

Dy incidente të fundit kanë përforcuar qëndrimin e administratës Trump kundër sistemit aktual të emigracionit në SHBA të bazuar tek lidhjet familjare, sistem të...

Atentat ndaj Erdoganit? Shikoni si i “ngrin gjaku” presidenti turk (VIDEO)

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka përjetuar një tmerr të vërtetë të dielën gjatë një takimi që ka pasur me disa simpatizantë. Teksa i...

Artan Fuga: Ja si ju vjedhin o shqiptarë!

Ne themi se jemi popull i varfër?! Ju gënjejnë budallenj! Hapim sytë mos bëhemi debila! Ne shpërdorojmë të gjitha pasuritë tona si të ishim ostrogotët...

Boshti i ri në Lindjen e Mesme!

Rendi ndërkombëtar i pasluftës po i nënshtrohet riravijëzimeve të mëdha dhe po kështu po ndodh edhe në Lindjen e Mesme. Ndërsa dikur konflikti Izrael-Palestinë...

Videoja që po bën xhiron e botës/ Të zotin e përplas makina për vdekje,...

Ky është momenti që të thyen zemrën. Një qen, i cili nuk pranoi të largohej nga i zoti i tij, pasi ai u përplas...