Home 2017 December 27

Daily Archives: 27 December, 2017

The stars are looking down dhe askushët dhe asgjëja e politikës dhe e diplomacisë...

The stars are looking down – Yjet vështrojnë poshtë e shkrimtarit Arçibald Kronin, mu kujtua teksa lexoja me vemendje komentet e individëve të ndryshëm...

Si do të nis viti 2018 për çdo shenjë horoskopi? Bricjapët të përgatiten…

Dashi – Për Dashin viti do të nis pak i tensionuar. Pozicioni jo i favorshëm i Venusit do të krijojë konflikte mes jush dhe partnerit....

Mësojeni tani/ Ja pse nuk duhet ta shkrini mishin pasi ta nxirrni nga frigoriferi

Në të vërtetë, kur mishi qëndron gjatë në temperaturë dhome, krijimi i baktereve është i pashmangshëm, madje ato barten edhe në duart tuaja, në...

Takimi im 59 MINUTA ME LULËZIM BASHËN. Nga Agim Xhafka

Që prej një jave kisha fiksuar një takim me kryetarin e PD-së. Do e bëja më dt 27 dhjetor ora 10 e 30. Para...

Njihuni me qytetin francez ku lejohet gjithçka… edhe seksi publik (FOTO)

Qyteti “Cap d’Agde” në Francë pothuajse nuk ka kufizime. Ky komunitet liberal që ka lindur në vitet ’60, është konsideruar si bota pa komplekse, për...

Ministrja e bukur serbe kërcënon ish-pjesëtarët e UÇK-së

Ministrja serbe e Drejtësisë Nela Kuburovic tha të martën se beson se, aktakuza e parë nga Gjykata Speciale do të publikohet në fillim të...

Dasma kthehet në tragjedi, dhëndri vret nusen gjatë ceremonisë!

Dita që duhej të ishte më e lumtura, tragjikisht u kthye në të fundit për një 22-vjeçare që u vra me thikë nga bashkëshorti...

“Kryeministri ja ka dhënë gojën me qira ca kallauzëve”

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar edhe njëherë lidhur me votën e Shqipërisë në OKB, dhe interpretimit që po i...

Shqipëria, nevojë urgjente për të krijuar mendësi të re politike

Nga Monika Kryemadhi Shqipëria përballet me sfida të shumta në rrugën e saj drejt integrimit në Bashkimin Evropian, ndërkohë që shpresohet se hapja e negociatave...

Gazeta spanjolle: Miqësitë e reja të Costa Nostra-s në Shqipëri, “Kolumbia e Evropës”

Gazeta spanjolle “El Confidencial” i ka kushtuar një artikull të zgjeruar situatës së kanabisit në Shqipëri si dhe bashkëpunimi me grupet kriminale italiane. “Miqësitë e...