Home 2017 December

Monthly Archives: December 2017

Prifti i moshuar “kokë e këmbë” i dashuruar me Florin, pasi martohen 24-vjeçari i...

Rasti i një prifti 79-vjeçar, i cili u martua me një model rumun, shumë më të ri se ai, ka tronditur mbarë botën. Philip...

Sheratoni ikën nga Shqipëria, Vasili: E përzuri Rama!

Nga Petrit Vasili Kryeministri e gjeti Sheratonin dhe e perzuri. Asnje emer i madh i turizmit boteror nuk eshte me sot ne Shqiperi. Per faqen e zeze...

Biznesmeni nga Durrësi tenton t’i japë fund jetës

Një ngjarje e rëndë është regjistruar dje në Xhafzotaj, ku një 41-vjeçar ka tentuar që të vetflijohet. Burime zyrtare nga policia e Durrësit bënë me...

Shqiptarët çmendin shërbimet e burgjeve britanike!

Shërbimet e burgjeve në Britaninë e Madhe janë vënë në lëvizje dhe kanë paralajmëruar ndëshkime për tre të burgosur shqiptarë, të cilët kanë publikuar...

Punon eskortë në Dubai? Flet Bertina Mehmeti

Bertina Mehmeti, bukuroshja me kaçurrela, ish-banore në Big Brother, jeton tashmë në Dubai. Së fundmi kanë qarkulluar fjalë se banorja është pjesë e ndonjë eskorte...

Fundi i vitit… Nga Mevi Rafuna

Më vjen si një peshore, ku veprimet e mia mi sjellë si copëza të turbullta fotografish. Nuk e di në kam qenë e mirë me njerëzit, edhe pse jam...

Gjykata pushon çështjen ndaj ish-deputetit!

Gjykata ka vendosur pushimin e çështjes ndaj ish-deputetit Armando Prenga, për të cilin Prokuroria kishte kërkuar 6 muaj dënim me burg për shkak të...

Shqiptaret e shtetësisë britanike mund ta mbajnë atë me identitetin e vërtetë dhe jo...

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha u takua me kreun e PD në Londër, Naim Hasani, i cili e informoi për vendimin e Gjykatës Supreme...

La capitale albanese e balcanica delle marmellate ringrazia Ferrero, Ghisolfi e Sordella e prepara,...

Di Alessandro Zorgniotti Un sincero e accorato augurio, per un 2018 che dia “buoni frutti”, arriva dal Comune di Permet, in Albania a 30 chilometri...

“Pelenat”, politika dhe politikanët! Nga Kasem Seferi

Këto ditë para ardhjes së Vitit të Ri 2018, dëgjojmë shumë urime që reklamohen, shpesh si Kryetari Bashkisë me pemët që po mbjell, nga...