Home 2017 December

Monthly Archives: December 2017

Rusia, Lavrov: Shtetet e Bashkuara po provokojnë Korenë e Veriut

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov ka akuzuar Shtetet e Bashkuara se po kërkojnë të provokojnë Korenë e Veriut, që të intensifikojë programin e...

Dosja Habilaj, Myftaraj: “Luftë” midis italianëve dhe amerikanëve

Kastriot Myftaraj i ftuar në “360 Gradë” në Ora News thotë se lidhur me dosjen Habilaj dhe përfshirja e ish-ministrit të Brendshëm ishte një...

Rama tenton marrëveshje të dytë me Bashën? Zbulohet skenari i mundshëm

Partia Socialiste është tërhequr nga kërkesa për shkarkimin e kryetarit të KQZ, Klement Zguri. Kryeministri Edi Rama ka kërkuar mbrëmjen e djeshme në Kuvend...

Bota shumë pranë luftës, SHBA gati të sulmojë Korenë e Veriut

Nju Jork (askaneës) - "Tani bota është shumë afër luftës". Kështu ka thënë ambasadori amerikan Nikki Haley për shtypin Italian l'Onu. Pas përfundimit të...

“Hwasong-15”, kjo është monstra e fundit e Kim Jong , raketa më e madhe...

Testi më i fundit i raketave të Koresë së Veriut ka demonstruar një seri risish teknologjike nga shteti komunist, sipas ekspertëve. Bazuar në fotografitë e...

Reshjet e dendura të shiut/ Vlora nën ‘pushtetin’ e ujit

Reshjet e dendura të shiut prej mesditës së sotme kanë përmbytur qytetin e Vlorës. Fotot e mëposhtme të publikuara nga Opinion.al, tregojnë një pjesë...

Thirrje të rëndësishme për qytetarët ne lidhje me motin e keq

Në bazë të parashikimeve të motit, në orët dhe ditët në vijim pritet një situatë e rënduar e reshjeve të shiut, të cilat mund...

Horoskopi, 01 dhjetor 2017

Dashi Në përgjithësi vazhdon pozicioni i favorshëm i Afërditës deh Marsit në shenjë, ndonëse nqë momente të caktuara mund të ndjeheni disi të lodhur. Mos...