Home KRYESORE Shkëlzen Berisha si Meksi, e uron sot ditëlindjen e Partisë Demokratike

Shkëlzen Berisha si Meksi, e uron sot ditëlindjen e Partisë Demokratike

Ditën e djeshme kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha  mblodhi në një organizim anëtarë dhe përfaqësues të kësaj force politike, dhe jo vetëm për të kujtuar 27 vjetorin e krijimit të saj.

shkelzen b

Por, sot pas ish-kryeministrit Aleksandër Meksi i cili shkruante në një postim në rrjetet sociales se ‘datëlindja’ e PD-së  nuk ishte datat 11 dhjetor por 12 dhjetor, duket se të njëjtin mendim ndan edhe djali i ish-kryeministrit Berisha.

Ai ka uruar simpatizantët e Partisë Demokratike sot me anë të një postimi në faqen e tij në ‘facebook’.

“Te gjithe demokrateve i uroj gezuar ditelindjen e shtepise sone te perbashket ”, shkruan Shkëlzen Berisha.

Share: