Home 2018 January 3

Daily Archives: 3 January, 2018

I pendolari di Shengen: tre mesi in Europa, tre mesi in Albania

Di Carlo Alberto Rossi Solo nella settimana di Natale i media italiani hanno riportato le notizie di arresti di almeno 50 cittadini albanesi in varie...

Quella bandiera turca in Mirdita . . .

Di Bianca Gjomarkaj Nakovics Nei giorni scorsi una impresa turca ha disegnato una bandiera turca sul paramento di una diga da loro costruita a Qaf Molla...

‘Hija’ e Babait Tim… Nga Genc Mlloja

"Babai eshte nje njeri, i cili deshiron qe djali i tij te jete aq i mire sa c'kishte dashur ai te ishte", ka thene...

Lideri i Kulturës Qiellore, Paqes Botërore, Restaurimi i dritës (HWPL) i shkruan botuesit te...

Te nderuar lexues te Perqasje.com, sot po sjellim ne vëmendjen tuaj një letër qe drejtuesi i një organizate te Paqes me status konsultative ne OKB...

Vjedhjet në Itali/ Sot KQZ vendos fatin e deputetëve Aqif Rakipi dhe Gledion Rehovica

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mblidhet sot në orën 12:00 për të vendosur mbi mandatin e deputetëve Gledion Rehovica (LSI) dhe Aqif Rakipi (PDIU). Sektori...

Horoskopi, 3 Janar 2018

Dashi – Mërkuri do iu ndihmojë të largoni rutinën nga jeta juaj në çift gjate kësaj dite. Duhet të shtoni edhe pak dozat e...

Edhe Kalifornia legalizon marijuanën, priten 7 miliardë $ fitime

Kalifornia nisi shitjen e marijuanës në dyqane me fillimin e vitit të ri. Me qindra njerëz mbajtën radhë në dyqanet e licensuara ende pa u...

BEPPE GHISOLFI RACCONTA I ” BANCHIERI “

Tra quindici giorni sarà su Amazon ed in libreria " Banchieri " di Beppe Ghisolfi ,edito da Nino Aragno. Abbiamo rivolto alcune domande al professor...