Home 2018 January 4

Daily Archives: 4 January, 2018

Ekonomia dhe akademikët e ekonomisë tonë – një thirrje kuptimplotë dhe jo e kotë

Nga Kasem Seferi Të kritikosh, sikundër e ka thënë një kritik letrar me famë botërore, do të thotë “të qëllosh me gurë“ një pemë që...

Pasqyrat… Nga Mevi Rafuna

Pasqyrat I urrej pasqyrat dua të jem e përjetshme, se kam frikë vdekjen, më tmerron harrimi. I urrej pasqyrat sa herë shikohem në to, pa dashur kryqëzohem me shpirtin tim. Heshturazi mi përçon, të...

Bilanci i eksport-importeve të Shqipërisë së Edi Ramës: Drogë dhe opozitë; Muxhahedinë dhe plehra

Nga Çim Peka Nëse ju bën një bilanc “importeve” të Shqipërisë për atë që duhej të ishte zemreku i zhvillimit të një ekonomie primitive si...

Lirimi i Sotës/ PD: U faktua marrja në kontroll e drejtësisë nga Edi Rama

N/Kryetari i PD Edi Paloka u bëri thirrje qytetareve te bashkohen për largimin e kryeministrit. Sipas tij, lirimi i mikut të Saimir Tahirit tregoi...

Burri vret gruan dhe më pas veten 3 ditë pasi kishin festuar 5-vjetorin e…

Një 45-vjeçar nga Pensilvania ka qelluar me armë për vdekje bashkëshorten e tij 42-vjeçare, dhe më pas ka vrarë veten. Matthew Eberhardt, ka qelluar...

Rrëfimi i sinqertë i Ledion Liços: Ja si më tallnin kur isha i vogël

Ndonëse sot ai është një prej figurave më të njohura të Top Channel, duket se jeta nuk ka qenë gjithmonë e lehtë për Ledion...

Rita Ora sjell këngën e re për “Fifty Shades Freed”

Rita Ora ka njoftuar se të premten do të publikojë këngën e saj me te re. Projekti i ri i krijueses së hitit “Anywhere”...

Tiranë, tenton të vrasë veten për shkaqe xhelozie!

Një 31-vjeçare ka përfunduar ditën e sotme në spital si pasojë e konsuminit të një sasie madikamentesh. Mësohet se 31-vjeçarja e ka kryer këtë veprim...