Home 2018 January 4

Daily Archives: 4 January, 2018

Gavrosh Levonja: Për Mero Bazen dhe Azem Hajdarin…

Nga Gavrosh Levonja Vlerësimet ndaj figurës se Azem Hajdarit, të bëra nga Mero Baze, ndër të cilët dhe ajo që Hajdari konfliktin kryesor e kishte...

Tryeza festive e të burgosurve u kushton shumë gardianëve në Shënkoll

Ministria e Drejtësisë ka pezulluar 12 gardianë të burgut të Shënkollit pasi disa foto të festës në burg dolën në media. Në foto duken...

U kap me 863 mijë euro dhe patentat e Tahirit, gjykata liron Orest Sotën!

Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda ka liruar sot nga paraburgimi biznesmenin 25 vjeçar Orest Sota. Ai u kap në Elbasan në datë...

Rrahin një të ri, dy djemtë e Azem Hajdarit ndalohen në kufi!

Dy djemtë e Azem Hajdarit kanë rrahur një person. Lajmi u bë i ditur nga policia e Shkodrës, e cila theksoi se vëllezërit tashmë...

“Quando si spegne una storia”: la poetica di Irma Kurti

II miei pensieri non restano fermi, si muovono, corrono incessantemente. (21) Di Lorenzo Spurio Jesi, Irma Kurti appartiene a quel novero abbastanza ampio di intellettuali della...

Basha: Largimi i Edi Ramës është e vetmja kurë që i duhet vendit!

Deklarata e plotë e Kreut të PD, Lulzim Basha: Në 14 nëntor, në kulmin e skandalit të Saimir Tahirit, u bëmë dëshmitarë të nje shfaqje...

Jepet alarmi: Po afrohet ‘Cikloni Bombë’, temperatura ekstremisht të ftohta

Bregu Lindor në Shtetet e Bashkuara të Amerikës po përgatitet për mbërritjen e një cikloni të fuqishëm që do të sjellë temperatura të ftohta...

Mblidhet Asambleja e PS, zbulohen vendimet e rëndësishme që do merren…

Ditën e shtunë pritet që të mblidhet Asambleja e Partisë Socialiste. Lajm është bërë i ditur nga Partia Socialiste, dhe mësohet se në këtë mbledhje...

Habit moderatorja, lë të dashurin për spektaklet me Ardit Gjebrean

Një ndër personazhet e reja më të dashura për publikun, Nevina Shtylla ka qenë pjesë e moderatorëve që morën pjesë në festivalin muzikor 'Kënga...

Vota kundër në OKB. SHBA fton Kosovën në pritje, por jo Shqipërinë

Mbrëmjen e djeshme në Neë Jork, ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në OKB Nikki Haley ashtu siç kishte premtuar organizoi një pritje, “Falënderim për...