Home 2018 January 6

Daily Archives: 6 January, 2018

10 shenjat që tregojnë që keni probleme me veshkat!

Çdo ditë mendjet tona përpunojnë mijëra informata e trupat tanë performojnë mijëra veprime. Pasi po jetojmë një jetë dinamike mund të mos i vërejmë...

Shkencëtarët zbulojnë mrekullinë e 8-të të botës

Një ditar i shkruar me dorë nga një eksplorues i shekullit të 19-të tërhoqi vëmendjen e studiuesve në Zelandën e Re, të cilët besojnë...

Nisma për zhbërjen e Gjykatës Speciale drejtohet kundër Kosovës!

Nga Enver Bytyçi Ata që bënë luftën në Kosovë janë heronj. As unë, as ti, as ai, as ata dhe ato nuk mundemi asnjëherë të...

Sot dita e ujit të bekuar, kuptimi dhe ritualet e kësaj dite.

Ne moshën 30 vjeçare, Krishti, Biri dhe Fjala e Perëndisë, u shfaq mbi ujërat e lumit Jordan, që të pagëzohet nga Joani Pararendësi dhe...

I madhi Adriano Celentano feston ditëlindjen, djali i rrugës Gluck shuan 80 qirinj

Adriano Celentano feston sot 80 vjetorin. Ndër protagonistët absolutë të kulturës italiane, këngëtar, aktor dhe showman, ylli i muzikës duket se s’ka ndërmend të...

Video/ Panik, spikeri i lajmeve braktis studion gjatë transmetimit

Një alarm zjarri ka shkaktuar kaos në studion e lajmeve në televizionin ITV News. Paniku detyroi spikerin e lajmeve të braktisë studion në mes...

Ironia e Vasilit per Ramen: Kanabizimi e vetmja reforme e suksesshme Kryeministrit!

Kanabizimi e vetmja reforme e suksesshme Kryeministrit. Kryeministri ka lajthitur perfundimisht. Nuk qeveris dot dhe keput dengla per opoziten. Droga eshte sheshit,krimi vret perdite, investime as te...

Tritan Shehu i shkruan ministrit te jashtëm Ditmir Bushati: Per votën Kundër SHBA dhe...

Po ju shkruaj publikisht disa radhe ne pamundesi per tju drejtuar direkt ne Komisionin e Jashtem te Kuvendit per te vetmen aresye sepse ju...

Video, Patozi dhe Basha ne komunikim normal, me e pakta qe mund te benin.

Gazeta Rilindja Demokratike ka festuar dje 27-vjetorin e themelimit të saj në një festë të organizuar nga kreu i demokratëve, Lulzim Basha. Në këtë organizim...

“Mirëmëngjes kazan”, batuta e Ramës shkakton me te drejte zemërimin e gazetares

Partia Socialiste mbledh sot Asamblene Kombëtare për të diskutuar mbi rezultatet e 100 ditëve qeverisje, por edhe mbi disa ndryshime ne secretariat. Teksa ka mbërritur...