Home 2018 January 10

Daily Archives: 10 January, 2018

V2: dopo 30 anni e 7 filiali nel mondo, la casa intelligente made in...

Di Artur Nura e Alessandro Zorgniotti V2: un'Azienda che ha più di trent'anni di vita dinamica e trova ancora tanto entusiasmo e volontà di crescere....

Tashme edhe gjyshja e Bes Kallakut hap llogari në Instagram. Me humor thua?

Ija, tashme e fmashmja gjyshe e humoristit Bes Kallaku ka hapur llogari në Instagram, duke  mbledhur në vetëm pak orë mbi 16 mijë ndjekës....

Basha: Ja prova që duhet të kalojë me sukses LSI-ja

Kryetari i partisë Demokratike, Lulzim Basha, tha në emisionin Fakt në Syri.net se Edi Rama ka vendosur fatin politik në momentin që ka bërë...

A të pëlqej? … Nga Anne Sexton

Përktheu  Elona Caslli   A të  pëlqej? Asnjë përgjigje. Heshtja kërceu dhe  ra nga gjuha e tij dhe u ul midis nesh dhe mbushi grykën time. Heshtja theri besimin tim. Shqeu cigaret...

Alfred Lela: 100 vitrinat e njëqind ditëve të para të Ramës së dytë

Nga Alfred Lela Ka një konsensus të pashkruar, sipas të cilit një qeveri e re nuk ‘ngacmohet’ gjatë 100 ditëve të para të punës. Kjo...

Pezullohet urdhëri i Trump për emigrantët e paligjshëm

Gjykata e San Franciskos rikthen në fuqi programin e ndihmës ndaj emigrantëve të jashtëligjshëm në Shtetet e Bashkuara, që u pezullua nga administrata Trump...

Il capo dell’Anticorruzione italiana in visita ufficiale a Tirana

Il capo dell'Autorità nazionale dell'Anticorruzione dell'Italia, Raffaelle Cantone, ha avviato oggi una visita ufficiale in Albania, la quale proseguirà anche nella giornata di domani. L'agenda della...

Shtrohet urgjent në spital ish-kryeministri i Kosovës

Ish- kryeministri i Kosovës dhe lideri i LDK-së Isa Mustafa, është dërguar për në Spitalin Amerikan pasi kishte pasur disa probleme shëndetësore. Zyrtarë të Spitalit...

Il governo albanese vende l’obbligazione dal termine di maturazione di 10 anni per un...

Il governo albanese ha realizzato con successo l'emissione di una obbligazione dal termine di maturazione di 10 anni, per il valore di 3.5 miliardi di lekë...

Basha nga Durrësi: Dilni në protestë për veten, se nuk paguani dot faturat…

Lulzim Basha mblodhi anëtarësinë e PD në Durrës, duke u bërë thirrje të organizohen për protestën e 27 Janarit. Sipas tij, Edi Rama që...