Home 2018 January 12

Daily Archives: 12 January, 2018

Arrihet marrëveshja e koalicionit të madh në Gjermani

Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si dhe ai i socialdemokratëve Martin Schulz siç njoftojnë agjencitë gjermane të lajmeve,...

Një gazetare emërohet drejtore e burgut të vetem te grave ne Shqiperi

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka zgjedhur një gazetare për ta vendosur në krye të burgut të grave në Tiranë. Drejtoresha e re quhet...

Protesta e Torovicës kundër Ramës. Policia në aksion, ndalon disa qytetarë.

Ka mjaftuar rrjeti social facebook që policia e shtetit të marrë masa ndaj një proteste të mundshme në kohën kur në Lezhë të mbërrijë...

Cuneo – Tirana, il patto di amicizia riparte da Fossano

Summit con il Comune Fossano e i banchieri Ghisolfi e Rizzo accoglie l'architetto noto Gjon Radovani Una bella cerimonia, nella Sala Rossa del municipio di...

Noizy acarohet keq me ‘besimtarin mysliman’, ja çfarë ka ndodhur…

Kohët e fundit Noizy është treguar i kujdesshëm dhe ka ruajtur gjakftohtësinë ndaj komenteve të fansave, sado negative kanë qenë ato. Por paraditen e...

Vendimi i Strasburgut për pallatin e Vlorës, Berisha: Gjoba e urrejtjes së Ramës mbi...

  Postimi i ish-Kryeministrit Nuk është 13 milionë por 2 miliardë euro gjoba e urrejtjes patologjike të skizofrenit Edi Rama për shqiptarët! Të dashur miq, javët e...

Relazione scientifica: le aspirazioni europee dell’Albania danneggiate dalla legge sui rifiuti

Una relazione redatta da un gruppo di scienziati albanesi e tedeschi dal titolo “Pro e contro dell’importazione dei rifiuti in Albania”, conclude che l’approvazione della legge...

Gazetarja Anduena Llabani: Haki Çako do arrestohet dhe ja pse…

Gazetarja Anduena Llabani, duke folur në 360grade të Artur Zhejit ne Ora News ka lëshuar një deklaratë bombë për ish- drejtorin e Përegjithshëm të...

Juristi Gjata me deklaratë e fortë: Asnjë arrestim nuk do ketë…

Juristi i njohur Çlirim Gjata, në emisionin 360grade, të Artur Zhejit në Oranews, komentoi situatën në prokurori, duke bërë një deklaratë të fortë. Eshtë anikushtetuese...

Spartak Ngjela trondit me valën e arrestimeve dhe tregon për “katërshen” (360video)

Avokati Spartak Ngjela, duke folur në 360grade, të Artur Zhejit në Oranews tha se, katërshja Berisha, Basha, Rama dhe Meta, nuk janë më në...