Home 2018 January 12

Daily Archives: 12 January, 2018

Haradinaj flet për herë të parë për vizën amerikane dhe rrëzimin e Gjykatës Speciale

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj e cilëson të drejtë zhbërjen e Gjykatës Speciale në Kosovë. Në një intervistë për televizionin Klan Haradinaj thotë se...

Vrasja e dy motrave lezhjane në Zvicër, familja Frroku hap dyert e mortit

Vrasja e dy motrave nga Ishulli i Lezhës, Alma dhe Elda ka tronditur mbarë opinionin publik jo vetëm në vendin tonë. ABC News shkoi...

Shehi ironizon arritjet e Rames: Mund të thotë që në Shqipëri u ul dhe...

Kreu i LZHK-së Dashamir Shehi ka diskutuar dje në Opinion lidhur me arritjet e listuara nga Kryeministri Rama gjatë 100 ditëve të para dhe...

Arta Marku interverrà nella vicenda Tahiri-Habilaj?

ReportTv riferisce che la prossima mossa di Arta Marku sarà quella di licenziare il capo della Procura dei Crimini Gravi Besim Hajdarmataj. Il Procuratore...

Berisha kundër Iris Luarasit, flet pedagogia: Më bën të qesh

Ish- kryeministri Berisha ka reaguar përmes një statusi në FB, rreth një deklarate të pedagoges Iris Luarasi në emisionin Opinion, referuar kohës kur ai...

Vetting-u në polici; largohet kush s’pranon testin e alkoolit, drogës dhe makinën e së...

Punonjësit e policisë, që gjatë procesit të vlerësimit të njohur si Vetting-u, do të japin deklarime apo informacione të rreme, do të përjashtohen nga...

Cuneo-Tirana, debutto a Fossano con Ghisolfi e Radovani: in Municipio si prepara la missione...

Cuneo-Tirana, si riparte da Fossano. Come da Manuale, si svolge nel pomeriggio di giovedì, il summit nel quale, in Municipio, il sindaco Davide Sordella -...

Fajon paralajmëron si kryeministri Rama: Integrim në BE, ose Ballkani humb durimin…

Nëse udhëheqësit europianë nuk do të mbajnë premtimet për Ballkanin, rajoni mund të marrë një drejtim tjetër. Kështu shprehet eurodeputetja Tania Fajon, në një...

Takim sekret mes ministrit Kotzias dhe homologut maqedonas, çfarë u bisedua

Në fshehtësi të plotë është zhvilluar takimi mes ministrit të Jashtëm grek Nikos Kotzias dhe homologut të tij maqedonas Nikola Dimitrov. Takimi mes tyre është...